Kauns! Latvijas Pasta bijušo darbinieci tur aizdomās par naudas zagšanu no pensionāriem

17 komentāri
Kauns! Latvijas Pasta bijušo darbinieci tur aizdomās par naudas zagšanu no pensionāriem
Foto: F64

Ja pastā strādā viens darbinieks, tad iespēja darīt nelikumīgas lietas ir daudz lielāka, nekā, ja ir kāds, kas sēž līdzās un notiekošo kontrolē. Tieši šāda situācija izveidojusies Strenču pastā, kur pēc vienas darbinieces aiziešanas no darba, nodaļā palikusi tikai viena speciāliste. Tieši viņa šobrīd tiek turēta aizdomās par naudas piesavināšanos no vairāku pensionāru kontiem.

Lielas pārmaiņas piedzīvojis Strenču pasts. Nu jau kādu laiku tajā strādā jauna pastniece līdzšinējās darbinieces Unas Kosmanes vietā. Tieši Una tiek turēta aizdomās par vairāku pensionāru kontu iztīrīšanu. Sieviete netraucēti piesavinājusies sirmgalvju naudu aptuveni gada garumā, līdz pieķerta. Nesakritības konta atlikumā pirmā pamanījusi Mirtas kundze.

Apvārdota pensionāre atbraukusi mājās un veikusi pārrēķinu. Atklājies, ka trūkst vairāk nekā 400 eiro. Pastniece sākusi Mirtas kundzei naudu atmaksāt, taču tajā pašā laikā Strenčos jau sākušas klīst baumas par kontu izdruku nesakritībām arī citiem pensionāriem. Arī Annas kundzei pastniece spītīgi ar roku izrakstījusi konta atlikumu. Ticamība šādam dokumentam jau tad bijusi tuvu nullei.

Savu priekšgājēju piemēram pavaicāt pastā pilnu konta izdruku sekojusi arī Elzas kundze. Turklāt viņa nejauši redzējusi Mirtas kundzes un pastnieces diskusiju. Tas kalpojis kā pamudinājums.

Protams, visi naudas līdzekļi ir atdoti to īpašniekiem un nav nekādu bažu, ka līdzīgi gadījumi varētu atkārtoties, jo, kā pierāda arī šī situācija, negodīgos darbiniekus atklāj mūsu pašu iekšējā uzraudzība un izmeklēšanas dienesti.
Izrādās, – pēc Strenču pensionāru sūdzībām vienlaikus pie šīs lietas strādājuši gan pasta drošībnieki, gan policija. Tieši likumsargiem tagad šī lieta jānoved līdz tiesai. Šobrīd uzsākti četri kriminālprocesi, iespējams, būs pieci, vai varbūt pēc šā sižeta vēl vairāk.

Šobrīd uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem, un, kamēr notiek izmeklēšana, aizdomās turamā Una Kosmane esot atradusi darbu vietējā veikalā, stāsta iedzīvotāji.

Diemžēl tā arī Degpunktā neizdodas aprunāties ar bijušo pastnieci par iemesliem, kāpēc viņa ņēmusi svešu naudu, jo, kā Strenčos saka, līdz šim vismaz ārēji nevarējis pateikt, ka viņai kaut kā trūktu.

Jāpiebilst, ka šis nav vienīgais gadījums, kad Latvijas pastā tiek konstatēta naudas piesavināšanās. Par vienu no vērienīgākajām zādzībām stāstījām jums 2013. gadā, kad Preiļu novada Pelēču pasta nodaļā tās priekšniece Janīna no pensionāru kontiem bija paņēmusi vairākus tūkstošus latu. Krāpniece toreiz naudu aizņēmusies no kontiem, kuri aktīvi netiek izmantoti.

Video