Komentāri
Kambodžā aiztur krāpšanā apsūdzētā krievu uzņēmēja advokātu no Latvijas
Foto: LETA

Kambodžas varasiestādes aizturējušas Latvijas pilsoni Kasparu Čekotinu, kurš tiesā aizstāvēja krāpšanā apsūdzēto Krievijas uzņēmēju Sergeju Polonski, vēsta vietējais laikraksts Phnom Penh Post.

Vērienīgā krāpšanā apsūdzētais Polonskis svētdien deportēts no Kambodžas uz Krieviju. 40 gadus vecais Krievijas uzņēmējs turpinājis dzīvot Kambodžā, kaut arī viņa vīzas termiņš bija beidzies jau pirms diviem gadiem, norādīja varasiestādes. Uzņēmuma Mirax Group līdzdibinātājs tika arestēts piektdien uz viņa jahtas.

Kopā ar Polonski uz jahtas aizturēti vēl pieci cilvēki, bet policijas reidā viņa īpašumos aizturēti 15 ārvalstnieki un seši kambodžieši.
Pēc laikraksta Phnom Penh Post ziņotā, starp aizturētajiem ir arī Latvijas pilsonis Kaspars Čekotins, kurš tiesā Polonski pārstāvēja kā advokāts.

Kambodžā Polonskis iegādājies vairākas salas. Viņš iepriekš aizturēts divas reizes, taču tad tiesa nav devusi atļauju viņa izdošanai Krievijai.
Krievijā Polonskim aizmuguriski izvirzītas apsūdzības par krāpšanu sevišķi lielos apmēros dzīvojamā kompleksa Kutuzovskaja miļa celtniecības gaitā. Atbilstoši izmeklētāju versijai viņš projekta dalībniekiem nozadzis 5,7 miljardus rubļu (100 miljonus eiro). Viņam draud desmit gadu cietumā.

Pats uzņēmējs skaidro, ka lieta ir safabricēta pēc viņa konkurentu pasūtījuma.

Lasi vēl