Kaimiņa suns saplosa 17 trušus, bet policija nevienu neredz kā vainīgo

3 komentāri
Kaimiņa suns saplosa 17 trušus, bet policija nevienu neredz kā vainīgo
jans canon/Flickr

Kādas sievietes saimniecībā kaimiņa suns saplosījis 17 trušus – gadījums, šķiet, prasa vienas puses atvainošanos un zaudējumu segšanu, kā arī otras puses piedošanu. Diemžēl Bauskas pusē pat taisnības meklējumi policijā un vietējā domē beigušies ar birokrātu cienīgu atbildi, ka vainīgo nav un taisnība meklējama kaut kur citur.

29. septembra rītā ap pulksten desmitiem Monikas kundze pēc naktsmaiņas darbā devās un kūtiņu barot trušus, taču ieraudzīja pretī skrienam dēlu, kurš kliedzis, ka visi dzīvnieki ir pagalam.

No 20 trušiem nokosti 17. Trim izdevies paglābties, jo dzīvniekam ārdoties, dažiem būriem priekšā nokrituši dēļi. Vēlāk atklājies, ka šķūnī bijuši divi suņi.

Uz notikuma vietu izsaukti suņu ķērāji no Mežavairogu patversmes. Tikmēr Monikas kundze devusies kopā ar likumsargiem uz iecirkni rakstīt iesniegumu.

Foto:

Pēc tam vainīgais suns ir notverts – tas pieder kaimiņam. Pēc atrastā apmatojuma un kakla siksnas spriežot, arī otrs ir no kaimiņa sētas. Turklāt arī pats kaimiņš Mežavairogos atzinis, ka notvertais dzīvnieks ir viņa.

Diemžēl tas, ka viens suns pieķerts, tā teikt, nozieguma vietā plosot trušus, bet otrs, pēc visiem pierādījumiem spriežot, arī pieder tam pašam saimniekam, domes amatpersonām nešķiet pietiekams pierādījums. Administratīvās komisijas sēdē nolemts, ka suņa saimniekam nav jāatbild par dzīvnieku nokošanu.

Domes amatpersonas nav ņēmušas vērā arī Ziedoņa Mūrnieka atzīšanos, ko no viņa pieņēmusi policija. Ziedonis gan visu atbildību noveļ uz pašu suni.

“Aizbraucu 1. oktobrī uz patversmi un atpazinu savu suni vārdā Argo. Es viņu nogādāju mājās. Tāpat esmu informēts, ka suns Gailīšu pagasta mājās Baloži nokodis septiņpadsmit trušus. Man žēl, ka tā ir noticis. Es nejūtos vainīgs notikušajā, jo suni nelaidu speciāli vaļā. Viņš bija piesiets,” viņš saka.

Monika arī pēc notikušā aprunājusies ar kaimiņu, kurš apsolījis kompensēt 340 eiro lielos zaudējumus – 20 eiro par katru trusi, kas nav pat pašizmaksas cena. Tomēr, laikam ejot, kaimiņš acīmredzot pārdomājis, un izlīgums nav noticis. Sausais atlikums ir šāds – 24. novembrī notika domes administratīvās komisijas sēde, kurā Evita Grigorjeva, Kristīne Rigaste-Čapa un Aleta Ozoliņa nolēma, ka policija nav piesaistījusi ekspertus, kas noņem no dzīvnieku līķiem sakodiena nospiedumus, līdz ar to pierādīt, ka šķūnītī esošais suns uzbrucis trušiem, vairs nav iespējams. Turklāt sēde notikusi lielā slepenībā.

Skaties video un uzzini vairāk!