Kāds Blīdenes iedzīvotājs uzgājis nepieskatītus vīna pagrabus un visam pagastam sarīkojis svētkus!

2 komentāri

Kāds Blīdenes iedzīvotājs šā gada vasarā uzgājis neviena nepieskatītus vīna pagrabus un miestā sarīkojis vēl neredzētu uzdzīvi. Plašāk par grādīgo atradumu, aizmirstā vīna izcelsmi un nebeidzamās ballītes sekām – lasi šeit!

Šā gada augustā Blīdenē sācies īsts festivāls – kāds iedzert mīlošs vietējais iedzīvotājs pamestajā Blīdenes muižā uzgājis pagrabu, kurā atradušies iespaidīgi vīna krājumi. Kad manta nogaršota un atzīta par labu esam, ziņa par neticamo veiksmi aplidojusi pudeles brāļus un šajā pusē sākušās vēl neredzētas dzīres. Protams, tās sagādājušas lielākas vai mazākas neērtības tuvējo māju iemītniekiem.

Jau labu laiku pēc “vīna svētkiem” vietējā iedzīvotāja raidījumam Degpunktā izrāda vīna pagraba labirintus, kur vēl šodien tik tiešām redzami vairāki konteineri, un gaisā vēdī spēcīga alkohola smaka. Traukos gan atlicis pavisam nedaudz.

Sieviete gan neslēpj, ka šeit vairākkārt redzēti arī likumsargi, taču viņu aizzīmogotās durvis nav bijis šķērslis tiem, kuri kārojuši bezmaksas alkoholu. Miestā redzēts pat gadījums, kad vīns uz kārtējo ballīti stiepts spaiņiem.

Foto

Lai noskaidrotu, kā tad radusies šī dzērāju klondaika, raidījums Degpunktā dodas uz vietējo pagastmāju. Izrādās, šobrīd pamestais nams pirms aptuveni septiņiem gadiem pārdots kādam uzņēmīgam vīram no Pierīgas. Viņš sācis šeit saimniekot, taču kādā mirklī viss pamests. Pirmās ziņas par iedzīvotāju neizžūstošajiem krājumiem muižas ēkā saņemtas augusta beigās.

Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieka vietnieks Jānis Ceļapīters atklāj, ka likumsargi tik tiešām izmeklējuši šo lietu, taču šā gada 15. septembrī iepriekš par nelikumīgu alkohola saturoša šķidruma glabāšanu uzsāktais kriminālprocess izbeigts. Izmeklētāji konstatējuši, ka ēkas saimnieka rīcībā nav saskatāmi krimināli nodomi.

Vīrietis atzinies, ka 2013. gadā vēlējies uzsākt mājas vīna ražošanu un muižas pagrabos pat izvietojis pirmo sava vīna partiju, taču, saskaroties ar birokrātiju un citām nebūšanām, šo domu atmetis. Tā nu vairākas tonnas ar vīnu arī palikušas tumšajos pagrabos, līdz tajos ielauzies kāds kramplauzis.

Par lielu nožēlu daudziem vietējiem, jāsaka, ka leiputrija patiesībā jau ir beigusies. Pagrabos atrodamās vīna atliekas ir vien vāja aizgājušās godības atblāzma un, visticamāk, jau tuvākajā laikā ballētājiem nāksies izstrēbt arī šo, pēdējo šķīvīti, ar tur sapilējušo dziru.

TOP komentāri

 • kaiminš
  +2 +2 0

  kaiminš

  Nu gan Degpunkts atrada īstos,ko intervēt. Iznāk katru dienu braukt garām šai vietai un nav nācies redzēt,ka kāds stiepj ar spaiņiem kaut ko no pagraba, un par festifālu arī tikkai baumas. Iesaku degpunktam būt korektākam un uz intervijām aicināt kārtīgus cilvēkus kuriem nebūtu kauns slēpt savu seju, nevis tādus kā Lustes.
 • Lonija
  0 0 0

  Lonija

  Nu nejau visam pagastam bija dzìres!!!Pagrabu apmeklèja intervètàs DÀMÌTES bràļi un kaimiņi(dzèràju kontingents)... Dàma vèlèjàs pagozèties kameru priekšà,tàdèļ izsauca Degpunktu! Tik bija piemirsusi matus izmazgàt,tãpèc filmèjàs ar kapuci galvà!!!!!:D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl