Kādam Rīgā bijis plāns “pagrīdē” ražot cigaretes

Komentāri
Kādam Rīgā bijis plāns “pagrīdē” ražot cigaretes
Foto: Freeimages.com

Kāds jau iepriekš administratīvi sodīts uzņēmējs apšaubāmā veidā ticis pie iekārtām, kuras paredzētas cigarešu ražošanai, un viņa plānos bijis Rīgā uzsākt nelegālu cigarešu ražošanu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieku rīcībā esošā informācija.

VID muitas amatpersonas, šā gada aprīlī pārbaudot operatīvo informāciju, kādas komercsabiedrības īpašumā esošā teritorijā Rīgā konstatēja bez jebkādiem izcelsmi apliecinošiem dokumentiem uzglabājamies daļēji demontētu ražošanas iekārtu ar tās konstrukcijās esošiem produkcijas atlikumiem, kas norāda uz faktu, ka minētā iekārta izmantota cigarešu ražošanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieku rīcībā esošā informācija liek secināt, ka iekārtas bija paredzētas nelegālas cigarešu ražotnes izveidošanai un, tās atklājot un izņemot, šāda iespēja tikusi novērsta.

Pret teritorijas īpašnieku VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa, izņemtas ražošanas iekārtas un nodotas atbildīgā glabāšanā Iekšlietu ministrijas padotībā esošajai “Nodrošinājuma valsts aģentūrai”.

Administratīvā pārkāpuma lietas izmeklēšanas gaitā VID Muitas kriminālpārvaldē tika iesniegta 2013. gadā izrakstīta preču pavadzīme, kas liecināja par vairāk nekā 4 tonnu lielgabarīta čuguna mehānisko lūžņu iegādi par nepilniem 800 latiem. Pārbaudot VID datu bāzēs informāciju par pavadzīmi izrakstījušo uzņēmumu, tika konstatēts, ka šim uzņēmumam jau pirms pavadzīmes izsniegšanas datuma tikusi apturēta saimnieciskā darbība, iepriekš saucot tā vienīgo amatpersonu pie administratīvās atbildības, uzliekot tai naudas sodu un liedzot šai personai uz gadu ieņemt līdzīgus amatus, kā rezultātā nācās secināt, ka minētā pavadzīme ir fiktīva.

Lietvedības ietvaros neviena cita persona nepretendēja uz iekārtas īpašnieka statusu, uzrādot preču iegādi apliecinošu  dokumentu.

Šā gada 24.j ūlijā teritorijas īpašniekam kā juridiskai personai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par Ministru kabineta “Noteikumu par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju”” neievērošanu, par ko persona saucama pie atbildības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa.

Lasi vēl