Kāda māte četru promiļu reibumā savu atvasi aizvedusi peldēties; policijai nācies bērnu nošķirt

Pievienot komentāru
Kāda māte četru promiļu reibumā savu atvasi aizvedusi peldēties; policijai nācies bērnu nošķirt

Kāda māte četru promiļu reibumā aizvedusi savu atvasi peldēties, kā rezultātā policijai nācās bērnu nošķirt no sievietes, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Saulainās pirmdienas pēcpusdienā Draudzības ielā patrulējošos policistus apturējis kāds vietējais iedzīvotājs – viņš inspektoriem atklājis, ka pavisam netālu, peldvietā pie Ķīšezera, redzējis acīmredzami iereibušu kompāniju, kurā atradies arī pavisam mazs puisēns. Bērna māte bijusi ļoti stiprā alkohola reibumā, grīļojās, nesakarīgi runāja.

Kad likumsargi sievieti uzrunāja, viņa teica, ka kompānija atnākusi vienkārši nopeldēties. Policists vērsis uzmanību, ka problēma esot apstāklī, ka kompānija ne skaidrā prātā ieradusies kopā ar zēnu. Rodas jautājums, vai par viņu vispār spēj parūpēties.

Uz jautājumu, cik sieviete šodien izdzērusi grādīgo dziru, viņa attaisnojusies, norādot, ka vien drusku, – pudelīti alus.

Likumsargus tas nepārliecināja, spriežot pēc sievietes uzvedības, un nācies pārjautāt, vai tiešām vienu pudeli alus. Sieviete atbildējusi apstiprinoši.

Ņemot vērā, ka likumsargiem bija pamats aizdomām, ka māte tomēr mānās un patiesībā ir izdzērusi krietni vairāk, turpat notikuma vietā vīri lūguši veikt alkohola testu. Tā rezultāti likuši acīm ieplesties – bērna māte bijusi četru promiļu alkohola reibumā.

Policija lēma, ka māte nespēj pildīt savu pienākumu pieskatīt bērnu, un tika pieņemts lēmums zēnu ar māti nogādāt pārvaldē procesuālo darbību veikšanai, kā arī uzsākts administratīvais pārkāpumu process par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Tika pieņemts lēmums bērnu nošķirt no ģimenes un nogādāt krīzes centrā.

Tomēr ar to iereibušās kompānijas stāsts nebeidzās. Mirkli pēc tam, kad māte ar bērnu nogādāta iecirknī, saņemta ziņa, ka tas pats iereibušo cilvēku bariņš iesēdies apvidus automašīnā un grasās doties ceļā.

Policija automašīnai sekojusi ar ieslēgtām sirēnām, apturot kompāniju, pamatojoties uz informāciju, ka vadītājs pie stūres ir iedzēris. Vīrietis gan noliedza, ka būtu dzēris. Arī tiesības neuzrādīja, norādot, ka tās esot mājās.

Tālākās pārbaudes laikā noskaidrots, ka pie apvidus auto sēdošajam vīrietim nemaz nav autovadītāja apliecības, līdz ar to ceļu policistu konstatētais gandrīz divu promiļu reibums viņam garantē pamatīgas nepatikšanas – par šo braucienu ierosināta krimināllieta un pārkāpējam būs jāstājas tiesas priekšā.