Jūrmalas korupcijas lietā apsūdzētais Pīrants lūdz nelikt viņu cietumā un vainu atzīst daļēji

Komentāri

Bijušais Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklis, kukuļdošanās apsūdzētais Normunds Pīrants, šodien savā pēdējā vārdā lūdza tiesu nelikt viņu cietumā, lai varētu parūpēties par ģimeni.

Pīrants savu vainu atzina daļēji, un lūdza piemērot viņam ar brīvības atņemšanu nesaistītu sodu. Apsūdzētais centās tiesu iežēlināt sakot, ka ir galvenais apgādnieks vairākiem bērniem, turklāt ārpus kukuļdošanas epizodes likumu nekad nav pārkāpis. Jāatgādina, ka Pīrants līdz ar bijušo Jūrmalas mēru Raimondu Munkevicu 2010. gadā centās ar 5000 latu piekukuļot domnieci Ivetu Blauu, lai nodrošinātu, ka Munkevics iztur plānoto neuzticības balsojumu. Pīrants esot nodevis naudu, bet Munkevics piedāvājis Blauai amatu domē. Pretstatā Pīrantam, bijušais mērs savu vainu joprojām pilnībā noliedz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es vienkārši nepieļauju to, ka politiskā amata piedāvājums deputātam no domes priekšsēdētāja puses ieņemt domes priekšsēdētāja vietnieka amatu ir noziegums,” saka Munkevics.

Prokurore abiem apsūdzētajiem bija prasījusi reālu brīvības atņemšanu, Munkevicam uz pieciem, bet Pīrantam uz četriem gadiem. Spriedumu tiesa pasludinās ceturtdien. Jāpiebilst, ka tas būs jau otrais pirmās instances tiesas spriedums šajā gandrīz sešus gadus ilgušajā izmeklēšanā. Pērn janvārī Jūrmalas tiesa abus atzina par vainīgiem, bet lietu nācās atsākt no nulles, jo visas trīs tiesneses pārkāpa apspriedes noslēpumu.

Video

Lasi vēl