Jūrmalā divi iereibuši jaunieši žņaudz taksistu

1 komentārs
Jūrmalā divi iereibuši jaunieši žņaudz taksistu
FOTO: LETA

Aizvakar, 4. augustā, ap pulksten 21.30 Rīgas Jūrmalas iecirkņa darbinieki saņēma izsaukumu uz Dubultu prospektu, kur kādam taksometra vadītājam uzbrukuši divi vīrieši. Netālu no izsaukuma vietas atradās iecirkņa kriminālpolicisti, kuri nekavējoties devās pie cietušā.

Cietušais pastāstīja, ka Mellužos viņš esot uzņēmis braucējus, taču abi vīrieši esot bijuši diezgan stiprā alkohola reibumā. Viens no viņiem visu laiku šoferi bakstījis un raustījis aiz rokas un uz šofera aizrādījumiem nereaģējis. Tad kādā brīdī vīrietis no aizmugures sācis šoferi žņaugt, pēc kā vadītājs apstājies. Agresīvais vīrietis izkāpis no automašīnas, izvilcis vadītāju ārā un sācis sist. Pēc brīža no auto izkāpis arī otrs iereibušais vīrietis, kurš pievienojās pirmajam uzbrucējam, turot šoferi, kamēr otrs sitis.

Pēc tam agresīvais vīrietis sācis spārdīt taksometra durvis un nolauzis spoguli. Tad abi vīrieši metušies bēgt, un šoferis par notikušo nekavējoties paziņojis policistiem. Policisti kopā ar cietušo apsekoja tuvāko teritoriju, un aptuveni 200 metrus tālāk vīrietis norādīja uz pāridarītājiem.

Likumsargi vīriešus mēģināja aizturēt, bet aizturēšanas brīdī viņi nepakļāvās un pretojās, tādēļ policistiem nācās izmantot fizisku spēku, līdz beidzot agresīvi noskaņotos un iereibušos vīriešus policistiem izdevās aizturēt un nogādāt policijas iecirknī. Iecirknī, mēģinot noskaidrot abu vīriešu personības, turpinājās agresija no aizturēto puses un nepakļaušanās, kā rezultātā likumsargiem atkārtoti nācās izmantot nopietnu fizisku spēku, jo agresīvie vīrieši policistiem spēra ar kājām, lamājās un saplēsa policijas darbiniekam formastērpu, kā arī nodarīja miesas bojājumus.

Vēlāk policistiem izdevās noskaidrot, ka aizturētie ir 1991. gadā dzimuši vīrieši. Viens no aizturētajiem jau iepriekš bijis sodīts par zādzību ar iekļūšanu un par uzbrukumu policijas darbiniekiem.
Abiem aizturētajiem tika konstatēts 2,33 un 1,37 promiļu alkohola reibums.

Pret abiem aizturētajiem sākti kriminālprocesi par huligānismu un par pretošanos varas pārstāvim. Tāpat arī pret abiem jauniešiem sākta administratīvā lieta par sabiedriskās kārtības traucēšanu.