Komentāri

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa pirmdien jaunietim par divu sieviešu noslepkavošanu Ķīpsalā 2014. gada decembrī piesprieda mūža ieslodzījumu.

Tiesas spriedumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn, kad tiesa sāka lietas izskatīšanu, apsūdzētais jaunietis savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos kategoriski noliedza.

Saskaņā ar apsūdzību 2014. gada 6. decembrī pēc alkoholisko dzērienu lietošanas apsūdzētais devies mājās, bet pa ceļam saticis savu pirmo upuri. Nolūkā nozagt sievietei naudu jaunais vīrietis sievietei uzbrucis, veicis pret viņu perversas darbības un pēc tam sievieti nogalinājis.

Divas nedēļas vēlāk apsūdzētais pēc alkohola lietošanas atkal devās uz savām mājām, kur netālu no dzīvesvietas pamanīja otru upuri. Nolūkā viņu apzagt, palūdza sievietei cigareti. Kad cietusī  atteikusi, apsūdzētais viņai piezadzies no aizmugures, sācis žņaugt un līdzīgi kā ar pirmo upuri ņirgājies par cietušo un nogalinājis viņu.

Jau dažas stundas pēc otrās slepkavības policija aizdomās par noziegumu izdarīšanu aizturēja 1996. gadā dzimušu jaunieti. Tiesu psihiatriskajā ekspertīzē tiesājamais tika atzīts par pieskaitāmu.

Jaunietis agrāk policijas redzeslokā nebija nonācis.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl