Jauniešu bars Rīgā izplata viltotas 50 eiro banknotes

Komentāri

Regulāra norēķināšanās ar viltotām eiro banknotēm bariņam divdesmitgadīgu puišu varbūt nešķita nekas īpašs līdz brīdim, kad pie katra grupējuma dalībnieka paviesojās policisti. Tagad par šo nodarījumu puišiem draud reāls cietumsods.

Pēdējā gada laikā Rīgā parādījies liels daudzums viltotu piecdesmitnieku. Ar tiem maksāts taksometros vai par ēdienu, kas pasūtīts uz mājām, kā arī iegādātas preces mazos veikalos. Norēķinoties ar viltotu 50 eiro banknoti, izplatītājs pēcāk grupas organizatoram atdevis 35 eiro, savukārt pats paturējis atlikušo naudas summu. Peļņa pavisam neliela, toties nekas nav jādara, līdz brīdim, kad durvīs klauvē policija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd 22 gadus vecam viltotās naudas piegādes organizētājam ir piemērots ieslodzījums. Pārējie pieci līdz tiesai atbrīvoti pret parakstu.

Apzināts, ka puiši paspējuši laist apritē aptuveni četrdesmit viltotas banknotes. Taču, iespējams, ka to ir daudz vairāk, vienkārši cietušie nav pieteikušies policijā. Savukārt pati viltotā nauda, visticamāk, ražota kaut kur tālu aiz Latvijas robežām.

Jebkurā gadījumā Latvijā izplatītie viltojumi bijuši sliktas kvalitātes, un, paskatoties pret gaismu, ļoti daudzas pazīmes un ūdenszīmes vienkārši nesakrīt vai neeksistē. Arī skeneris šādas banknotes “spļauj” atpakaļ, taču tas ir katra paša tirgotāja un pakalpojumu sniedzēja ziņā – to iegādāties vai nē.

Lasi vēl