Jauniešiem, kas uzbrukuši un aplaupījuši katoļu draudzes priesteri, piespriež piecus gadus cietumā

0 Komentāru
Jauniešiem, kas uzbrukuši un aplaupījuši katoļu draudzes priesteri, piespriež piecus gadus cietumā

Trim jauniešiem, kas ar viltu iekļuvuši Pļaviņu draudzes prāvesta Ingara Stepkāna mājās, viņu sasējuši un tincinājuši par vērtīgām mantām, kā arī galu galā nozaguši baznīcas vāktos ziedojumus un prāvesta automašīnu, tiesa piespriedusi sodu. Bargākais sods ir piespriests 28 gadus vecam vīrietim – pieci gadi cietumā.

Pagājušā gada 17. februārī Degpunktā komanda tikās ar Pļaviņu katoļu draudzes prāvestu Ingaru Stepkānu brīdī, kad viņš atradās policijas iecirknī, lai tur sniegtu liecības. Iepriekšējā dienā pie viņa vizītē bija pieteikušies jaunieši, kuri par nožēlu varējuši ierasties tikai vēlu vakarā. Ingars izrādījis pretimnākšanu un piekritis vēlo viesu apmeklējumam. Kad pie viņa ieradušies divi vīrieši un sieviete, atklājies, ka vizīte viņiem nav prātā.

Laupītāji prāvestu sasējuši, izmantojot līdzi paņemtu elektrības vadu un tincinājuši par visām vērtīgajām baznīcā atrodamajām mantām – mobilajiem telefoniem, datoriem, ziedojumu naudu, kas vākta baznīcas apkures ierīkošanai, un galu galā – prāvesta automašīnu Seat Alhambra. Visu vērtīgo laupītāji sabāza līdzpaņemtās somās, iekāpa prāvesta auto un aizbrauca.

Cietušais pēc kāda laika atsvabināja sasietās rokas un kājas un izsauca palīgus. Likumsargi nolaupīto auto pamestu ceļmalā atrada netālu no Jēkabpils,un drīz vien sadzina pēdas arī noziedzniekiem.

Visi trīs aizturētie bija rūdīti recidīvisti. Sievietei toreiz bija vien 23 gadu, taču viņa jau 10 reizes sēdusies uz tiesas sola. Vīriešiem nozieguma pasgtrādāšanas brīdī bija 27 un 31 gads – arī viņi jau iepriekš bija tiesāti. Bandai, iespējams, bija plāns paveikt vēl citus līdzīgus noziegumus ,taču līdz ar aizturēšanu tas palika neīstenots un uz ilgu laiku.

32 gadus vecajam Marģeram Kalvānam tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, 28 gadus vecajam Igoram Šmolam – brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, bet 24 gadus vecajai Baibai Zaharānei aiz restēm par šo noziegumu būs jāpavada četrus gadus. Soda izciešanas laikā ieskaitīs apcietinājumā pavadīto laiku kopš 2014. gada februāra. Tiesa nolēma arī no trijotnes piedzīt priesterim nodarītos zaudējumus.

Skaties video!

0 Komentāru