Komentāri

Aizdomās turamā Vitālija Demčuka brālis Oļegs vakar, 5. martā, Degpunktam atklāja, kurš patiesībā varētu būt iemīnējis kapu kopiņu, kuru apgrābjot gāja bojā nevainīgs cilvēks. Oļegs kategoriski noliedz sava brāļa vainu un apgalvo, ka policijas pierādījumi ir baltiem diegiem šūti. Tomēr policija norāda, ka aizdomās turētais varētu būt ar vajāšanas māniju apsēsts.

Oļegs ir aizdomās turamā Vitālija Demčuka brālis. Vitāliju pagājušajā nedēļā tiesa apcietināja uz aizdomu pamata par kapa vietas iemīnēšanu un sprādziena sarīkošanu Jaunciema kapos, kur nejauši bojā gāja vīrietis, kurš apkopa blakus esošo kapu kopiņu. Oļegs ir pilnīgi pārliecināts, ka brālis nav vainīgs, jo policisti joprojām nespējot atrast argumentus, kāpēc Vitālijam būtu jāmīnē paša mātes kaps.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekš izskanējušas aizdomas, ka Vitālijs gribējis nogalināt tieši Oļegu, kurš varētu iet apkopt mātes kapu. Oļegs pats par šādu versiju tikai pasmaida, jo viņam ar brāli esot ideālas attiecības.

Drīzāk tas ir atentāts, vai atriebība par gadiem ilgo cīņu, kas notiek Sužos attiecībā uz trīs daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanu. Vitālijs pirms dažiem gadiem kļuvis par apsaimniekotāju un izstūmis no naudīgiem amatiem tā saukto veco gvardi, kurā netrūkst bijušo armijnieku ar zināšanām pirotehnikā.

”Kārtējais mēģinājums nogalināt manu brāli, vai mani pašu, es jau vairs nezinu, jo bojāejas vietā ir manas mātes un tēva kaps. Kapsulā apbedīts arī tēvs. Mēs tikko, tikko bijām uzlikuši pieminekļus un apmalītes, ”nolocījām” priekš mums milzīgu naudas summu. Manam brālim nav iemesla spridzināt to, ko kur tikko ieguldījām. Gribējās, lai cilvēki var atnākt pie mammas un viss būtu skaisti,” stāsta aizdomās turamā Vitālija brālis Oļegs.

Oļegs stāsta, ka Jaunciema kapos notikušais sprādziens ir jau trešais, kurā iesaistīta viņa ģimene. Iepriekš sprādzienā pie dārza mājiņas gājusi bojā abu vīriešu māte, kura it kā dedzinājusi atkritumus un šiverējusi mājiņas tuvumā. Toreiz policija nespēja atrast pierādījumus, lai apsūdzētu Vitāliju. Izrādās pēc mātes nāves turpat pie dārza mājiņas bijis vēl viens sprādziens.

”Pēc manas mātes noslepkavošanas – pēc sprādziena, pavasarī mans brālis devās uz dārziņu piekopt, jo cilvēki tur nāca, lika ziedus un svecītes, bet arī sasprdzinājās,” atklāj Oļegs

Tomēr aizdomās turētā Vitālija biogrāfijā ir arī neērts fakts – cietumsods. Tāpēc Degpunktā vaicājam Vitālijam, bet kā tad paliek ar mašīnas dedzināšanu, par kuru brālis saņēmis pus gadu ilgu nosacītu sodu? ”Ilgāk nekā gadu mūsu mātes lietā policija neko nedarīja. Brālis vienudien iedzēra un gāja dedzināt mašīnu cilvēkam, par kuru es domāju. Brālis domā un daudzi citi Sužos domā, ka viņš ir tieši saistīts ar manas mātes slepkavību, bet es gribu pateikt, ka šī dedzināšana vairāk līdzinājās farsam, jo viņš izmantoja nedegošu, vai švaki degošu vielu, un tas bija dedzināšanas mēģinājums, nevis dedzināšana. Viņam vienkārši neizdevās aizdedzināt,” atklāj Oļegs.

Mistiskā kārtā kaimiņa mašīna tomēr tik un tā pēc pāris dienām nodega. Vitāliju notiesāja un tas arī viss. Policistiem visticamāk, toreiz nebija un arī tagad nav daudz pavedienu, lai pierādītu, ka tieši Vitālijs nodarbojas ar spridzināšanām

Visdrīzāk, Vitālijam vienkārši ir paranoja pret zagšanu un vajāšanas mānija. Tieši tāpēc kā savdabīga signalizācija spridzeklis arī ievietots gan dārziņos, kur nāvējošus ievainojumus guva viņa mamma un cieta arī viņš pats, gan arī kapos, kur uzliktas jaunas kapu apmalītes, ko varētu iekārot zagļi. Iespējams, arī Vitālija brālis par to neko nezina un svēti tic brāļa nevinīgumam.

”Viņa profesija ir radioelektronikas montāžists. Viņš aizrāvās ar radioelektroniku – laboja cilvēkiem sadzīves tehniku. Kā radioelektronika ir saistīta ar spridzināšanu, es nevaru atrast analoģijas,” uzskata apsūdzētā brālis.

Policijai būs ļoti jānopūlas, lai pierādītu, ka Vitālijs iemīnējis pats savu radinieku kapu, jo neviens nav redzējis, ka viņš to dara. Līdz ar to izskatās, ka likumsargiem šobrīd par notikušo ir tikai netieši pierādījumi un velkamas paralēles ar iepriekšējiem gadījumiem.

Lasi vēl