Ja nav ko dzert, var taču apzagt veikalu… Šis “ģeniālais” plāns iegāž zagļus Koknesē

0 Komentāru
Ja nav ko dzert, var taču apzagt veikalu… Šis “ģeniālais” plāns iegāž zagļus Koknesē
Foto: Flickr

Ja nav ko dzert, bet ļoti gribas, var aiziet un paņemt – izdomāja ļaudis un uzlauza veikalu. Koknesē šādu prātnieku pēdējā laikā bijis daudz.

Koknese – apdzīvota vieta Vidzemē ar nedaudz mazāk nekā 3000 iedzīvotājiem. Kokneses novada centrā, protams,  vairāki veikali, katrs var izvēlēties, kurš viņam labāk patīk. Un uz katru veikalu – vairāki zagļi, kuri izvēlas tieši tās tirgotavas, kur vieglāk nemanāmam iekļūt.

Šoreiz noskatīts veikals Volta – tam apkārt nav nevienas dzīvojamās mājas, tāpēc naktī uzlauzt sētas durvis – vieglāk par vieglu. Paņemtas cigaretes un alkohols. Pārdevēja neko komentēt negrib, saka vien – ka pilsētā jau tāpat tenkojot visu ko.

Viena no Kokneses versijām varētu būt – ka policija neko nedara. Ja reiz zagļi ar tādu regularitāti apciemo tirdzniecības vietas. Tātad – vai nu nāk tie paši vecie, vai, iedvesmojoties no viņu patvaļas, rodas jauni.

Pagājušajā rudenī stāstījām par zādzību veikalā Parka ielā. Zaglis – vientulis ar nemainīgu gaumi jau trešo reizi uzlauzis durvis un paņēmis cigaretes. Viņu aizturēja 11 kilometru attālumā no nozieguma vietas, un viņš tā īpaši pat neesot slēpies. Iespējams, tāpat kā iepriekš, viņš zadzis, lai viņu noķertu.

Arī jau pieminētajam veikalam Volta otrpus šosejai, Hanzas ielā, arī ir sava atvilktne izmeklētāju plauktos. Lai gan tagad zagļi gājuši pa durvīm, logs vēl aizvien ir aizsists ar finieri – tas esot no pagājušajām reizēm. Protams, ka cilvēki visu grib sapīt kopā, taču policija šīm versijām nepiekrīt. Tas, kurš iepriekš nāca uz veikalu Volta zagt, ir apcietināts.

Otra veikala apzadzējs gan cietumā par savu trešo viesošanos veikalā netika. Drošības līdzeklis – apcietinājums netika piemērots. Viņam bija tik daudz epizožu citos iecirkņos, ka viņš kļuva par ceļojošo trofeju – izmeklēšanas interesēs viņu vadā no vienas policijas mājas uz otru, un viņš gaida tiesu un uz veikalu Volta nav nācis. Rokraksti atšķiras. Voltā bijis vesels zagļu bars.

Veikala plauktos diez vai ir tik daudz cigarešu un alkohola, lai to zagtu tālākai realizācijai un iegūto naudu būtu liela jēga dalīt četrās daļās. Varbūt kaut kur Kokneses tuvumā nesen bijusi vienkārši pamatīga ballīte, kurā no sirds dzerts un pīpēts.

Video

0 Komentāru