Ja esi cietis, piesakies! Policija notver krāpniekus, kas izlikās par elektroinstalāciju uzstādītājiem

Pievienot komentāru
Ja esi cietis, piesakies! Policija notver krāpniekus, kas izlikās par elektroinstalāciju uzstādītājiem
Avots: Valsts policija

Valsts policija aizturējusi krāpnieku grupu, kura uzņēmumiem it kā veikusi elektroinstalācijas mērījumu pārbaudi, par ko saņēma atlīdzību. Krāpnieki šādā veidā vairākās Latvijas pilsētās apkrāpuši vismaz 20 uzņēmumus.

Policijai ir pamatotas aizdomas, ka no šāda veida krāpniecības, iespējams, cietušas arī citas personas un uzņēmumi, tādēļ aicina atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no attēlā redzamo personu pretlikumīgajām darbībām, zvanot pa tālruni: 67075111, 67075162 vai 110.

Šā gada 30. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī vērsās kādas Jūrmalas kafejnīcas pārstāvis un informēja par iespējamu krāpšanu saistībā ar elektrodrošības pārbaudi uzņēmumā.

Foto

Kafejnīcas pārstāvis policistiem pastāstījis, ka martā saņēmis telefona zvanu no kādas personas, kura uzdevusies par Latvijas elektrodrošības dienesta pārstāvi. Dienesta pārstāvis norādījis, ka konkrētajā kafejnīcā esot nepieciešams veikt elektroinstalācijas pārbaudi, minot Zolitūdē notikušās traģēdijas iemeslus un sekas kā ieganstu šādas pārbaudes veikšanā. Sākotnēji šāda pārbaude kafejnīcas pārstāvim nav radījusi aizdomas, tādēļ tā norunāta uz konkrētu dienu.
Norunātajā dienā kafejnīcā ieradušies divi vīrieši, kuri imitējuši elektroinstalācijas pārbaudes veikšanu.

Dienesta pārstāvji pārbaudi esot veikuši ļoti īsā laikā, tādēļ tas radījis aizdomas kafejnīcas pārstāvim. Tāpat šaubas esot radījis arī fakts, ka pēc pāris dienām kafejnīcā ieradies vēl kāds cits vīrietis, kurš uzdevies nu jau par SIA Latvijas Elektrodrošības dienesta īpašnieku, kafejnīcas pārstāvim atdevis aktu par pārbaudes veikšanu, kā arī par veikto pārbaudi pieprasījis samaksu skaidrā naudā 100 eiro. Uzņēmuma pārstāvis norādījis, ka izsniegtais dokuments it kā būs derīgs, to uzrādot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD). Policija ir noskaidrojusi, ka minētā personu grupa šādā veidā ir apkrāpusi vēl vismaz 20 uzņēmumus Jūrmalā, Rīgā, Jelgavā un Ogrē.

Par minēto faktu policijā tika uzsākts kriminālprocess par krāpšanu. Kriminālprocesa ietvaros pēc iepriekš norunātās summas saņemšanas tika aizturēts SIA ”Latvijas Elektrodrošības dienesta” pārstāvis – 1969. gadā dzimis vīrietis.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka krāpšanas shēmā darbojusies personu grupa. Policisti noskaidroja arī pārējās iesaistītās personas un aizturēja vēl trīs šīs grupas dalībniekus – 1994., 1969., 1960. gadā dzimušus vīriešus.

Šobrīd turpinās izmeklēšana.

Policija atgādina, ka uzņēmumiem šāda elektroinstalāciju mērījumu pārbaude obligāti veicama reizi sešos gados, un VUGD ugunsdrošības pārbaužu laikā uzrauga, vai šāda elektroinstalācijas izolācijas pretestības mērījumu pārbaude ir izpildīta.

Video

Lasi vēl