Izsole, kurā Lincoln Navigator tika pārdots par 366 eiro, iespējams, ir pretlikumīga un kāda interesēs

0 Komentāru
Izsole, kurā Lincoln Navigator tika pārdots par 366 eiro, iespējams, ir pretlikumīga un kāda interesēs

Rīgas Pašvaldības policijas organizētās autoparka izsoles nolikums, iespējams, ir rakstīts pretēji likumam un kāda interesēs, kas radījis zaudējumus pašvaldības iestādei. Piemēram, Lincoln Navigator apvidus auto tirgus cena varētu būt ievērojami augstāka par izsolē iegūto – 366 eiro.

Raidījums Bez Tabu turpina pētīt Rīgas Pašvaldības policijas organizētā autoparka izsoli, kas liek uzdot ne vienu vien jautājumu par tā izdevīgumu un, iespējamu, izsoles nolikuma uzrakstīšanu kāda interesēs. Kā norāda Guntis, kurš bija viens no minētās izsoles dalībniekiem, viņš bija gatavs iegādāties četrus spēkratus par cenu, kas bijusi ievērojami augstāka nekā izsoles rezultātā iegūtā. Tomēr Pašvaldības policijas auto izsoles nolikumā tika minēts, ka priekšroka dodama tiem izsoles dalībniekiem, kas ir gatavi uzreiz pirkt visas izsolē izliktās automašīnas. Kā norāda Guntis, Pašvaldības policija izsolēs beigās palikusi zaudētājos, jo tas, kurš iegādājās visas automašīnas, kopā samaksāja mazāku naudas summu nekā, ja auto tiktu izsolīts katrs atsevišķi. Uzskatāms piemērs ir Lincoln Navigator apvidus auto, kas tika izsolīts par 366 eiro, bet Guntis par šādu auto būtu gatavs maksāt līdz par 2000 eiro.

Neizpratni par Pašvaldības policijas auto izsoli pauž arī Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis. Viņš norāda, ka saistošajā likumā valsts iestāžu mantas izsolēs uzvarētājs ir nosakāms pēc iespēji augstāk iegūtās cenas. ”Izsolē runa ir par cenu. Tātad, kurš sola augstāku cenu, tas arī uzvar. Par to ir runa likumā,” norāda A. Ērglis.

Lai gūtu priekšstatu, kā izsoles tiek rīkotas citās valsts iestādēs, Bez tabu devās uz Latvenergo, kas nupat izsolījusi daļu sava nokalpojušā autoparka. Salīdzinājumam, izsolē izliktie uzņēmuma vadības Toyota Land Cruiser apvidu auto sākumcena bija no 10 000–12 000 eiro. Tā kā šajā izsolē solīt varēja par katru auto atsevišķi, par vienu no minētajiem auto izsolītā beigu cena sasniedz 17 000 eiro.

0 Komentāru