Komentāri

Rīgas Pašvaldības policijas organizētās autoparka izsoles nolikums, iespējams, ir rakstīts pretēji likumam un kāda interesēs, kas radījis zaudējumus pašvaldības iestādei. Piemēram, Lincoln Navigator apvidus auto tirgus cena varētu būt ievērojami augstāka par izsolē iegūto – 366 eiro.

Raidījums Bez Tabu turpina pētīt Rīgas Pašvaldības policijas organizētā autoparka izsoli, kas liek uzdot ne vienu vien jautājumu par tā izdevīgumu un, iespējamu, izsoles nolikuma uzrakstīšanu kāda interesēs. Kā norāda Guntis, kurš bija viens no minētās izsoles dalībniekiem, viņš bija gatavs iegādāties četrus spēkratus par cenu, kas bijusi ievērojami augstāka nekā izsoles rezultātā iegūtā. Tomēr Pašvaldības policijas auto izsoles nolikumā tika minēts, ka priekšroka dodama tiem izsoles dalībniekiem, kas ir gatavi uzreiz pirkt visas izsolē izliktās automašīnas. Kā norāda Guntis, Pašvaldības policija izsolēs beigās palikusi zaudētājos, jo tas, kurš iegādājās visas automašīnas, kopā samaksāja mazāku naudas summu nekā, ja auto tiktu izsolīts katrs atsevišķi. Uzskatāms piemērs ir Lincoln Navigator apvidus auto, kas tika izsolīts par 366 eiro, bet Guntis par šādu auto būtu gatavs maksāt līdz par 2000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neizpratni par Pašvaldības policijas auto izsoli pauž arī Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis. Viņš norāda, ka saistošajā likumā valsts iestāžu mantas izsolēs uzvarētājs ir nosakāms pēc iespēji augstāk iegūtās cenas. ”Izsolē runa ir par cenu. Tātad, kurš sola augstāku cenu, tas arī uzvar. Par to ir runa likumā,” norāda A. Ērglis.

Lai gūtu priekšstatu, kā izsoles tiek rīkotas citās valsts iestādēs, Bez tabu devās uz Latvenergo, kas nupat izsolījusi daļu sava nokalpojušā autoparka. Salīdzinājumam, izsolē izliktie uzņēmuma vadības Toyota Land Cruiser apvidu auto sākumcena bija no 10 000–12 000 eiro. Tā kā šajā izsolē solīt varēja par katru auto atsevišķi, par vienu no minētajiem auto izsolītā beigu cena sasniedz 17 000 eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl