Iršu kodieni, kritiens no jumta, pirtsprieki alkohola reibumā – aizvadītās diennakts negadījumi

0 Komentāru
Iršu kodieni, kritiens no jumta, pirtsprieki alkohola reibumā – aizvadītās diennakts negadījumi
Foto: F64

Aizvadītā diennakts nav pagājusi bez nelaimes gadījumiem. Daļa no tiem notikusi cilvēku neuzmanības dēļ. Piemēram, vakar mediķi snieguši palīdzību kādam vīrietim, kurš, skaldot malku, nejauši iecirtis sev plaukstā un daļēji amputējis pirkstus. 

Negadījums noticis ar kādu 59 gadus vecu vīrieti Latgalē. Pēc notikušā cietušais nogādāts pie mikroķirurgiem Rīgā.Tāpat mediķi snieguši palīdzību kādam 33 gadus vecam vīrietim Vidzemē, kurš ar ripzāģi iezāģējis sev plaukstā. Cietušais ar bojātiem muskuļiem un cīpslām nogādāts pie mikroķirurgiem Rīgā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1052 izsaukumiem, no tiem 197 bijuši saistīti ar dažāda veida traumām.
Vīrietis gūst traumas, krītot no jumta

Piektdien mediķi snieguši palīdzību vīrietim, kurš guvis traumas, krītot no jumta. Negadījums noticis Rīgā, kad kāds 60 gadus vecs vīrietis, labojot nojumes jumtu, kritis no aptuveni 5-6 metru augstuma. Mediķi cietušajam konstatējuši dažādas traumas, kā rezultātā vīrietis vidēji smagā stāvoklī nogādās slimnīcā.

Aizvadītajā diennaktī mediķi snieguši palīdzību arī kādam 29 gadus vecam vīrietim Latgalē, kurš alkohola reibumā gājis pirtī un guvis sejas apdegumus. Cietušais nogādāts slimnīcā.

Vīrieti sadzeļ alus kausā iekritis sirsenis

Mediķi snieguši palīdzību kādam vīrietim, kuru sadzēlis alus kausā iekritis sirsenis. Negadījums noticis Vidzemē, kur kāds 48 gadus vecs vīrietis neuzmanīgi iedzēris no alus kausa, kurā bija iekritis irsis. Pēc kukaiņa dzēliena vīrietim sākusies izteikta alerģiska reakcija, kas apdraudējusi dzīvību, – strauji sākusies tūska uz mēles, lūpām un sejas.

Vīrietis nevarējis parunāt, kā arī viņam bijis grūti elpot. Mediķi cietušajam snieguši palīdzību negadījuma vietā un pēc tam cietušā stāvoklis strauji uzlabojies, kā rezultātā cietušais attiecies doties uz slimnīcu.

Tāpat mediķi vakar snieguši palīdzību kādam 41 gadus vecam vīrietim Zemgalē, kuram sirsenis iedzēlis, strādājot mežā. Cietušajam strauji veidojušies ķermeņa izsitumi un sākušies galvas reiboņi. Mediķi cietušā stāvokli stabilizējuši negadījuma vietā un pēc tam nogādājuši viņu slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1052 izsaukumiem, no tiem 197 bijuši saistīti ar dažāda veida traumām.

Piektdien ceļu satiksmes negadījumos cietuši desmit cilvēki

Aizvadītajā diennaktī satiksmes negadījumos uz Latvijas ceļiem cietuši desmit cilvēki. Astoņi cilvēki cietuši satiksmes negadījumos Rīgas reģionā, bet divi – Vidzemē.

Vakar no rīta Babītes novadā, Ventspils šosejas 13.kilometrā, 1936.gadā dzimis automašīnas Opel vadītājs izraisīja sadursmi ar automašīnu Volkswagen, kuru vadīja 1971.gadā dzimusi sieviete. Pēc sadursmes Opel nobrauca no ceļa un apgāzās. Negadījumā cieta no ceļa nobraukušā spēkrata vadītājs un pasažiere, kura tika nogādāta slimnīcā.

Savukārt vakar pēcpusdienā Vecrīgā, Kaļķu un Vaļņu ielas krustojumā, nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu transportlīdzekli uzbrauca 1983.gadā dzimušam gājējam, kurš negadījumā guva miesas bojājumus un tika nogādāts medicīnas iestādē. Tur vīrietim tika konstatēts arī alkohola reibums.

Kā liecina VP apkopotā operatīvā informācija, aizvadītajā diennaktī valstī kopumā reģistrēti 92 ceļu satiksmes negadījumi, 45 no tiem notikuši Rīgā, 15 – Latgalē, pa 11 – Vidzemē un Zemgalē, bet desmit – Kurzemē.

Piektdien ugunsgrēkos cietis viens cilvēks

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 19 ugunsgrēki, kuros cietis viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Ugunsgrēks ar cietušo noticis vakar pēc plkst.16 Jūrmalā, Ceriņu ielā, kur kādā dzīvoklī piededzis ēdiens. Dzīvoklī esošais cilvēks saindējies ar degšanas produktiem, taču ugunsdzēsēji viņu izglābuši un nodevuši mediķiem.

Diennakts laikā 12 ugunsgrēki dzēsti novados, četri – Rīgā, bet trīs – citās pilsētās.

Vakar VUGD darbinieki arī veikuši 17 glābšanas darbus – septiņus novados, četrus – Rīgā, bet sešus – citās pilsētās.
Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 7366 ugunsgrēki, kuros cietuši 209, bet gājuši bojā 54 cilvēki.

0 Komentāru