10 komentāri

Cēsīs, pašā pilsētas sirdī, naktī uz pirmdienu, 21. novembri, nodega kultūrvēsturisks mantojums – Ruckas muiža. Interesants ir fakts, – kamēr iestādes saimnieki par šo notikumu Facebook izplatīja paziņojumu ar aicinājumu ziedot, raidījuma Degpunktā komandai ierodoties notikuma vietā, tā nemaz netika sagaidīta laipni, un tika izteikti pat draudi salauzt operatoram kameru!

Jau ziņojām, – Cēsīs postošā ugunsgrēkā izdega Piebalgas ielā esošā Ruckas muiža, kur līdz 2005. gadam bijusi tuberkulozes slimnīca, bet tagad sev pajumti, noslēdzot ar pašvaldību nomas līgumu, atraduši daudzi mākslinieki un viņu darbi. Radošie darbinieki apvienojušies zem nosaukuma Kultūrvēsturiskās vides saglabāšanas biedrība. Pēc nelaimes Ruckas muiža vērsās pie sociālā tīkla Facebook lietotājiem, aicinot palīdzēt un ziedot muižas atjaunošanai.

Diemžēl raidījuma Degpunktā mērķis mēģināt palīdzēt ugunsgrēka seku likvidācijā māksliniekos radīja neadekvātu reakciju.

“Es jums tūlīt salauzīšu kameru!” ar šādiem vārdiem raidījuma Degpunktā komandu sagaidīja Ruckas pārstāve.

Pēc īsas sarunas seko iestādes vadītājas Ieva Gobas uzbrukums operatoram. Tiek sists pa kameru, mikrofonu un mobilo telefonu, kad reportieris mēģina izsaukt policiju.

Savējos sasaukt un izrēķināties ar žurnālistiem Ievai Gobai tomēr nesanāk. Pirmie atbrauc policisti. Saprotot, ka likumsargi ir ceļā, mākslas pasaules pārstāve izrādās ir arī tīri laba sportiste sprinta disciplīnā un aizskrien prom.

Ugunsgrēka iemesli šobrīd ir neskaidri, tāpēc nav saprotams, ko cenšas noslēpt Ruckas muižas saimnieki, jo nez kāpēc mūsu acu priekšā viens no iestādes pārstāvjiem sarīko savdabīgu performanci un ar foliju aizsedz ēkas nosaukumu, tā vietā, lai publiski pastāstītu par postījumiem kultūrvēstures mantojumā un nepieciešamību to glābt. Arī ugunsdzēsēji apstiprina, ugunsgrēks bijis postošs un dzēsts teju 12 stundas – aizdegšanās iemesls vēl jāmeklē, bet liesmas sākušās kaut kur ēkas augšstāvā vai jumtā.

Sekosim līdzi notikumiem!

TOP komentāri

 • Wends
  +6 +5 -1

  Wends

  Nezinu vai kādreiz raidījums Degpunkts ir uzbāzies. man jau gan liekas ka viņi informē par svarīgāko. Bet to kas saistīts ar muižas apsaimniekotāju rīcību, liek secināt ka neapzināti vainu uzņemas viņi paši. kas ir ko slēpt un trakot, kas ir noticis, tas ir noticis, ir jāpriecājas ka cilvēki nav cietuši. Tā bija bērnišķīga rīcība no Ievas, var pagriezties un iet prom, bet uzbrukt un vēl slēpt kautko, kā tādiem noziedzniekiem. Es tikai ceru ka vainīgos atradīs un sodīs pa pilnu programmu, lai kas tie būtu!!!!
 • Cēsniece
  +4 +4 0

  Cēsniece

  Ruckas radošie darbinieki NAV vis apvienojušies zem nosaukuma Kultūrvēsturiskās vides saglabāšanas biedrība - šīs biedrības telpas atrodas pavisam citā ēkā. Degušajā ēkā atrodas Ruckas māklsas rezidenču centrs, kas ar minēto biedrību nav saistīti.
 • apollo
  +1 +1 0

  apollo

  Jau izsenis Ruckas muižas parks ir bijis slavens ar visādām neparastam parādībām, i dzirdēti stāsti par mētelīšu virinātājiem, traku suņu uzbrukumiem, metālmūzikas fanu iztukšoto divlitreņu piramīdām, interesanti kādu leģendu sevī slēpj šis ugunsgrēks..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl