Imantas pedofils ir 20 gadu vecs jaunietis, kurš iepriekš nonācis policijas redzeslokā, atklāj Sozinovs

6 komentāri
Imantas pedofils ir 20 gadu vecs jaunietis, kurš iepriekš nonācis policijas redzeslokā, atklāj Sozinovs
FOTO: LETA

”Pagājušajā trešdienā uz aizdomu pamata policija aizturēja personu, kuru pārbaudot DNS ir sakritis, tas ir viņš. Aizturētā persona ir 20 gadu vecs jaunietis, kurš iepriekš nonācis policijas redzeslokā saistībā ar narkotisko vielu lietošanu. Piektdien pēcpusdienā tiesa piemēroja apcietinājumu šai personai,” tā šodien preses konferencē atzina Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Trešdien, 5. augustā, 1995. gadā dzimušais jaunietis tika aizturēts savā faktiskajā dzīvesvietā Rīgā. Pie aizturētā tika atrasts arī gāzes ierocis, ko viņš bija legāli iegādājies.

Salīdzinot aizturētā DNS paraugus ar noziegumu vietā izņemtajiem DNS paraugiem, nerodas šaubas, ka aizturētā persona ir tā dēvētais Imantas pedofils. Piektdien vēlā pēcpusdienā tiesa vīrietim piemēroja apcietinājumu.

Vide, kurā jaunietis mitinājies, bija salīdzinoši labvēlīga. Šobrīd policijas informācija liecina, ka tuvinieki par jaunieša pastrādātajiem noziegumiem nav zinājuši.

Lielu daļu sava laika jaunietis pavadījis Imantā, laika gaitā tur nomainot vairākas skolas, tādēļ viņš labi pārzināja šo mikrorajonu. Kādu laiku viņš arī strādājis algotu darbu, tomēr pēdējā laikā bijis bezdarbnieks.

Pret aizturēto ir uzsākti vairāki kriminālprocesi par dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli, ja šīs darbības izdarītas ar mazgadīgo un izraisījušas smagas sekas.

Par šādu noziegumu vīrietim var draudēt mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem.

Policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri izmeklēšanas laikā palīdzēja, sniedzot informāciju un ziņojot par aizdomīgām personām. Izmeklējot dzimumnoziegumus Imantā, policija notvērusi vēl ap citiem dzimumnoziedzniekiem.