Iļģuciemā izveidojusies jauna, nelegāla izgāztuve

0 Komentāru
Iļģuciemā izveidojusies jauna, nelegāla izgāztuve
Foto: ekrānšāviņš

Cilvēki ir satraukti par jaunas izgāztuves veidošanos Rīgā, Iļģuciemā. Kāda nomaļa ceļa malās krājas gružu kalni un neviens, pēc cilvēku domām, notiekošo nekontrolē.

Dārziņu kooperatīvs Ilga Dzirciema ielas galā jau sen vairs neeksistē. Par to, ka tas te bijis, liecina visur augošās ābeles un ogu krūmi. Ceļu, kas vijās tam cauri, cilvēki izmanto, lai nokļūtu tālāk esošajā kooperatīvā, kur daudziem aizvien ir dārziņi, vai vienkāršām pastaigām. Jevgēnijs, piemēram, te ziemā slēpo, savukārt vasarās dodas pastaigās. Taču ierasto prieku par dabu nu sabojājuši atkritumi, kas parādījušies ceļa malās.

”Mani šī vieta vienmēr ir priecējusi. Brīvajā laikā nācu šurp, lai paelpotu svaigu gaisu. Vakar atklāju šādu ainu! Manam sašutumam nav robežu – gribu saprast, kas ir atļāvis šeit izveidoties šādai situācijai!” nepatīkami pārsteigts ir Jevgēnijs. Arī citi sastaptie ļaudis, kuri šodien mēroja ceļu dārziņu virzienā, pauda tādu pašu sašutumu kā Jevgēnijs.

Tāda situācija izveidojās tikai šogad. Agrāk te bija labs, tīrs ceļš. Viss bija sakopts, mēs talkās vācām atkritumus. Brauca konteiners, visu savāca. Viss bija tīrs, ceļš bija lielisks.

Ļaudis atklāj, ka šai teritorijai esot uzradies jauns īpašnieks. To tad arī visi sliecas vainot notiekošajā ”bardakā”.

Kad Degpunkts sazvana uzņēmuma SIA Tehrent pārstāvjus, kas šo teritoriju tik tiešām nopirkuši, atklājas, ka viņi ceļa malā novietojuši tikai būvmateriālus. Būvmateriāli, viņuprāt, nav atkritumi, un tie esot paredzēti tālākai pārstrādei. Tas, ka apkārt mētājas vecas autoriepas, lielveikalu maisiņi un visādas drazas – tas jau esot garāmgājēju pienesums, kuri šo to ik pa laikam pieberot betona gabaliem klāt. Sadzīves atkritumus jaunie īpašnieki paši esot vākuši un veduši prom, taču tas ir kā apburtais loks. Ja cilvēki turpināšot sūdzēties par ceļa malās notiekošo, ilga viņu staigāšana cauri teritorijai nebūs.

Privātīpašums, protams, ir privātīpašums, taču tas nenozīmē, ka ikviens tajā var darīt visu, kas iepatīkas. Betona un sadzīves atkritumu kalnus apciemojuši gan pašvaldības policisti, gan arī vides dienesta darbinieki. Lēmums – atkritumi nevar atrasties tur, kur tie patlaban ir.
Proti – nevar katrs savā zemē darīt ko grib, kā šajā gadījumā – veidot izgāztuvi. Teritorijas saimnieki mums gan sola, ka visas nepilnības drīz būs novērstas, un tad jau laiks rādīs – būs te sēta vai nebūs. Dārziņu nomātājiem tas nozīmētu garāku apkārtceļu un zaudētu iespēju pie saviem mazdārziņiem piebraukt ar mašīnu.

Savukārt visiem tiem, kuri būvgružiem grib piebērt klāt savas vecās riepas un konservu kārbas, gan vajadzētu aizdomāties, ka viņus kādu dienu var noķert un sodīt.

0 Komentāru