Igaunijā noķerti lietuvieši, kas Latvijā veikuši sērijveida kravas auto zādzības

0 Komentāru
Igaunijā noķerti lietuvieši, kas Latvijā veikuši sērijveida kravas auto zādzības
Foto avots: Valsts policija

Pēc ilgstošas izmeklēšanas un sadarbības ar Igaunijas kolēģiem Valsts policija ir atklājusi 14 kravas automašīnu zādzības. Aizdomās tiek turēti divi lietuvieši, kas šobrīd atrodas apcietinājumā Igaunijā.

Laika posmā no 2009. līdz 2012. gadam Latvijas teritorijā uzdarbojās kravas automašīnu zagļu grupa, kuri trīs gadu laikā veica 14 sērijveida kravas auto un to piekabju zādzības.

Pagājušā gada otrajā pusē izmeklētāji noskaidroja, ka Igaunijā par līdzīgām darbībām aizturēti divi 44 un 54 gadus veci Lietuvas iedzīvotāji, tādēļ tika uzsākta cieša sadarbība ar ziemeļu kaimiņiem.

Sadarbība turpinājās vairākus mēnešus – šajā laikā policisti no Rīgas devās uz Igauniju, kur pratināja apcietinājumā esošos aizdomās turētos un laika gaitā guva pietiekami daudz pierādījumu, ka viņi vainojami arī Latvijā veiktajos noziegumos.

Pagājušā gada izskaņā visas 14 lietas tika nosūtītas Ģenerālprokuratūrai, bet pāris dienas vēlāk tās tika pārsūtītas uz Igauniju apsūdzības uzrādīšanai.

Saskaņā ar kriminālprocesa materiāliem abi lietuvieši kopā varētu būt radījuši aptuveni 400 tūkst. eiro lielus zaudējumus kravas automašīnu īpašniekiem.

0 Komentāru