Iespējams, zibens spēriena dēļ Latvijā aizdegušās četras ēkas!

1 komentārs
Iespējams, zibens spēriena dēļ Latvijā aizdegušās četras ēkas!
Foto: Thomas's Pics/Flickr

Pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji devās dzēst četrus ugunsgrēkus, kurus, visticamāk, izraisījis zibens spēriens, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki.

Varakļānu novada Murmastienes pagastā, visticamāk, pēc zibens spēriena dega šķūnis 50 kvadrātmetru platībā, savukārt Madonas novada Ošupes pagastā dega koks piecu kvadrātmetru platībā, Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā dega koks divu kvadrātmetru platībā. Savukārt Balvu novada Vīksnas pagastā dega dzīvojamā māja. Ugunsgrēka iemesls, visticamāk, ir zibens spēriens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plkst. 21.03 saņemot izsaukumu un ierodoties uz ugunsgrēka dzēšanu Vīksnas pagastā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu dega vienstāvu koka dzīvojamā māja 84 kvadrātmetru platībā un mājai bija iebrucis jumts. Pēc trīs stundām, plkst. 00.17, ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka aizsardzība no zibens ir nepieciešama katrai ēkai, jo praktiski ikvienā dzīvojamā, sabiedriskā vai ražošanas ēkā atrodas elektrotehnikas ierīces, kas palielina ēkas magnētisko lauku un tādējādi pievelk zibeni. Sevi un savu īpašumu var pasargāt no zibens ar zibensnovedēju, kas neatvairīs zibeni, bet gan novadīs tā lādiņu zemē un pasargās ēkas no iespējamās ugunsnelaimes.

Kopumā aizvadītajā diennaktī laika posmā no šā gada 28. aprīļa plkst. 6.30 līdz 29. aprīļa plkst. 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 61 izsaukumu – dzēsti 38 ugunsgrēki, veikti 14 glābšanas darbi un saņemti astoņi maldinājumi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl