Iesaistot Omega, Rīgā apturēta ”čaulas bankas” darbība, aizturēti trīs ārvalstu pilsoņi

Pievienot komentāru
Iesaistot Omega, Rīgā apturēta ”čaulas bankas” darbība, aizturēti trīs ārvalstu pilsoņi
Ilustratīvs foto: LETA

Pamatīgs ķēriens pagājušajā mēnesī bijis Valsts policijai – tā atklājusi Latvijā līdz šim nebijušas formas noziedzīgu grupējumu – kas, izveidojot ”čaulas banku”, atmazgājis vairākus miljonus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu. Darījumi pārsvarā notikuši ar ofšoru kompānijām. Aizdomās par noziedzīgām darbībām aizturēti trīs ārvalstu pilsoņi.

Noziedzīgā grupējuma aizturēšanai Valsts policijas noziegumu apkarošanas pārvalde piesaistīja pretterorisma vienību Omega. Operācija tika veikta 20. jūnijā kādās īrētās biroja telpās Rīgā. Jārīkojas bija ļoti ātri, lai netiktu iznīcināti pierādījumi.

Operācijas laikā aizturēti trīs cilvēki – ārvalstu pilsoņi. Viņi Latvijā bija dibinājuši SIA, kas oficiāli veica minimālu saimniecisko darbību, tomēr realitātē tie bija izveidojuši “čaulas banku”, kas neatļauti veica kredītiestādes funkcijas.

Nelegālajā rūpalā tika izmantoti dažādi uzņēmumi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā arī Krievijā, pārskaitījumi tika veikti, izmantojot vairākas kredītiestādes. Policija uzskata, ka shēma tika izveidota, lai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai. Lielāka daļa šīs naudas nākusi no ārzonas juridiskajām personām. To, cik ilgi čaulas banka strādājusi un kā nauda shēmā iepludināta, tiks noskaidrots izmeklēšanā.

Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju draud cietumsods no trīs līdz 12 gadiem.

Jāpiebilst, ka līdz šim nevienas citas “čaulas bankas” darbība Latvijā līdz šim nav konstatēta.

Video