Ierosināti vismaz trīs kriminālprocesi par Latvijas valstspiederīgo pievienošanos teroristiem

0 Komentāru
Ierosināti vismaz trīs kriminālprocesi par Latvijas valstspiederīgo pievienošanos teroristiem
AFP/LETA

Ierosināti vismaz trīs kriminālprocesi par Latvijas valstspiederīgo pievienošanos teroristiskajam grupējumam Islāma valsts, šāda informācija ir Drošības policijas rīcībā.

Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets intervijā 900 sekundēs atklāja, ka viens no Latvijas valstspiederīgajiem, kas uz Sīriju bija devies kopā ar sievu un mazgadīgu bērnu, nesen gājis bojā. Tā kā lietā šobrīd notiek izmeklēšana, bojāgājušā vārds un citas detaļas atklātas netiek.

Foto


Normunds Mežviets:

Mēs šobrīd esam ieguvuši informāciju, ka šie cilvēki, kas devušies uz Sīriju, ir vairāki. Viņi turp devušies, lai pievienotos teroristiskajai organizācijai Islāma valsts. Šobrīd mums ir trīs procesi – pirmais par Ivaru Grīnbergu, otrs par Oļegu Petrovu, un šā gada sākumā tur gājis vēl viens musulmanis, kurš tur devies ar savu sievu un mazgadīgo bērnu.

Vienlaikus Drošības policija pauž bažas par vietējās musulmaņu kopienas radikalizāciju. Tikmēr Latvijas Islāma kultūras centrs, par spīti tam, ka viens no pārbēdzējiem ir organizācijas bijušais vadītājs, uzskata, ka šie bijuši atsevišķi gadījumi. Centrs došanos uz Sīriju neatbalstot un kontaktus ar radikāļiem neuzturot.

Video

0 Komentāru