Komentāri
Iepazīsties! Latvijas Jātnieku policijas zirgi Melnis un Djego allaž gatavi steigt palīgā
Flickr.com / Wendy

Viņi patrulē mežos un parkos, rūpējas par kārtību pasākumu laikā un piedalās pat pazudušu sēņotāju un ogotāju meklēšanā – tā ir Jātnieku policija, kas šobrīd sākusi 16. darba sezonu. Turklāt daļa zirgu policijā strādā ilgāk nekā viņu pārinieki – hipologi.

Kopš maija seši četrkājainie policisti – Djego, Emīls, Melnis, Rencento, Indekss un Pandors – naktis pavada ārā, tāpēc pirms darba cēliena vajadzīga vismaz stunda, lai no kažokiem izsukātu putekļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī Jātnieku policija strādā visu gadu, aktīvāks darbs sākas līdz ar siltāka laika iestāšanos un ilgst līdz septembrim. “Skatāmies, lai parkos nekurina ugunskurus, nelieto alkoholu, neveic citas prettiesiskas darbības. Principā veicam tās pašas darbības, ko jebkurš policists, tikai zirga mugurā,” stāsta jātnieku policisti.

Jātnieku policija vairāk nodarbojas ar preventīvo darbu un ar patrulēšanu zirgu mugurās vien cenšas ieviest bijību potenciālo likuma pārkāpēju vidū. Taču ik gadu par dažādiem pārkāpumiem dažus desmitus protokolu noformējot.

Bieži vien jātnieku policija patrulē mežos un parkos un arī lielāku pasākumu laikā. Ar zirgu iespējams piekļūt vietās, kur ar mašīnu vai motociklu nepiebrauks, turklāt zirga mugurā redzamība arī daudz lielāka. Patruļas laikā ir izdevies atrast pat zagtu automašīnu.

Jātnieku policija aktīvajā sezonā patrulē gandrīz ik dienu, un parasti tajā piedalās divi zirgi, kuru darba diena ilgst apmēram 5 stundas. Taču cilvēku reakcijas, ieraugot jātnieku patruļu, esot visdažādākās.

Šobrīd vienīgajā Jātnieku policijā Latvijā darbojas seši hipologi un tikpat daudz zirgu. Hipologu skaits gan visu laiku esot mainīgs.

Viena šāda četrkājaina policijas darbinieka uzturēšana Valsts policijai mēnesī izmaksā līdz 150 eiro. Nākotnē plānots iegādāt kādu jaunu zirgu, jo esošie jau ir krietni pusmūžā.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl