Gudrona dīķu skandāls: VVD un Skonto Būve vaino viens otru par “maldiem”, kā arī “bruņotu ielaušanos”

0 Komentāru
Gudrona dīķu skandāls: VVD un Skonto Būve vaino viens otru par “maldiem”, kā arī “bruņotu ielaušanos”
Foto: LETA

Saasinās gudrona dīķu sanācijas projektā iesaistīto valsts amatpersonu un uzņēmēju konflikts. Valsts vides dienests (VVD) ir pārņēmis apsardzi Inčukalna gudrona dīķu teritorijā, savukārt uzņēmums Skonto Būve, kas līdz šim veica sanācijas darbus, apgalvo, ka teritorija ieņemta ar bruņotu spēku.

Uzņēmums lūdzis Valsts policiju, par šo faktu sākt kriminālprocesu, paziņojot, ka gudrona dīķu teritorijā, kur atrodas uzņēmuma manta, notikusi bruņota ielaušanās. Skonto būves pārstāvis skaidroja, ka vakar vakarā vairāki cilvēki esot izlauzuši vārtus un ieņēmuši teritoriju.

“Ierašanos piektdienas vakarā, īsi pirms tumsas, faktiski ar privātu apsardzes kompāniju un laužot vārtus, to nekā citādi, kā par vardarbību ielaušanos kvalificēt nevar. Tā vietā lai atrisinātu pašu radītu kāzusu tiesiskā veidā, ierēdņi ir nolīguši par valsts budžeta līdzekļiem algotņus, kuru uzdevums ir ielauzties teritorijā, nobarikādēties un nevienu iekšā nelaist, tas ir tas, kas vakar notika,” norāda Skonto Būvi pārstāvošais zvērināts advokāts Viktors Tihonovs.

Piektdienas notikumi Inčukalna gudrona dīķu teritorijā:

Tikmēr Valsts vides dienests uzskata, ka Skonto Būve maldina sabiedrību, jo gudronu dīķu pārņemšana norisinājusies neatkarīga tiesu izpildītāja klātbūtnē, bez vardarbības izpausmēm, turklāt notiekošais esot fiksēts video kamerā.

“Absolūti nekādas bruņotas ielaušanās, mēs pārņēmām teritorijas apsardzi uz vietas komunicējot ar tiem cilvēkiem, kas atradās būvlaukumā … mēs bijām divas sievietes, kurām nebija neviena ieroča, tādēļ es nevaru komentēt pasakas. Mēs visas savas darbības esam dokumentējuši un mums ir pierādījumi par to, ka apsardzes pārņemšana notika absolūti mierīgi,” norāda VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Policijas lēmums, ierosināt par notikušo krimināllietu vai nē, būs zināms pirmdien. Strīds starp pasūtītāju, kas ir VVD un sanācijas darbu veicēju – Skonto Būvi ilgst jau vairākus mēnešus. Uzņēmums uzskata, ka Valsts vides dienests nenorēķinās par darbiem, kas izpildīti saskaņā ar līgumu, savukārt vides dienests pārliecināts, ka darbi nav paveikti, tāpēc lauza līgumu un vēlas sludināt jaunu iepirkuma konkursu.

0 Komentāru