Grūti nosaukt eksotisku valsti, kur nebūtu Latvijas narkokurjeru

Komentāri

Pēdējos piecos gados grūti nosaukt tādu eksotisku valsti, kur Latvijas iedzīvotāji nebūtu aizturēti par narkotiku pārvadāšanu. Latvijas narkokurjeri aizturēti gan Brazīlijā, gan Čīlē, gan Japānā un Argentīnā.

Latvijas valsts piederīgo skaits, kuri iesaistījušies narkotiku kontrabandā, iespējams, ir ievērojami lielāks nekā par to liecina oficiālā statistika. Bieži vien mūsu valsts iedzīvotāji nemaz neziņo Latvijas pārstāvniecībai, ka ir aizturēti par narkotiku transportēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn par narkotisko vielu pārvadāšanu, glabāšanu vai realizāciju ārvalstīs aizturēti 25 Latvijas iedzīvotāji. Tiesībsargi norāda, ka organizētā noziedzība visā Eiropā turpina aktīvi rekrutēt cilvēkus, kuri sniegtu šādus nelegālus un ļoti bīstamus pakalpojumus.

Iemesls, kāpēc cilvēki iesaistās narkotiku kontrabandā ir viens – nauda. Piemēram, pārvadājot kokaīnu, norijot tā kapsulas, par vienu pārvadājuma reizi var nopelnīt vismaz divu tūkstošus eiro.

Visbiežāk šajā noziedzīgajā biznesā iesaistās cilvēki, kuru vidējais vecums ir 30, viņi nāk no maznodrošinātām ģimenēm, ar pamata vai vidējo izglītību, bez iepriekšējas sodāmības.

Cietumsodi par šādiem noziegumiem eksotiskajās valstīs var būt daudz bargāki nekā Eiropā.

Turklāt vairumā šo valstu kā soda mērs par narkotiku pārvadāšanu saglabājies arī nāves sods.

Narkokurjeri, kuri izmanto gaisa satiksmi, narkotikas pārsvarā pārvadā, tās norijot. Šiem likumpārkāpējiem pastāv risks nokļūt ne tikai cietumā, bet arī nomirt, ja narkotiku iepakojums ķermenī plīst.

Latvijas Ārlietu dienesta iespējas palīdzēt par šādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu ir ierobežotas.

Evija Klauze, Ārlietu ministrijas pārstāve:

Šie noziegumi tiek kvalificēti kā smagi. tas nozīmē, ka Latvijas pārstāvniecība nevar sniegt juridisko konsultāciju, un aizturētajai personai ir jārēķinās ar advokātu izmaksām, kas noteikti būs augstas.

Metodi, kad narkotikas tiek iepakotas nešķīstošos materiālos un norītas, angļu valodā sauc par ”body packing” jeb iesaiņošanu ķermenī. Cilvēks atkarībā no savām individuālajām īpatnībām šādā veidā var pārvadāt no kilograma līdz pusotram.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl