Komentāri

Glābšanas operācija Ķemeru purvā – kāda pensionāre tur pavadījusi vairāk nekā diennakti. Tumsā, naktī viņu atrast neizdevās, tāpēc meklējumi turpinājās gaišā laikā.

Sievietes meita Linda stāsta, ka viņas mamma šo mežu labi pazīst, taču apmaldīties sanācis ne pirmo reizi. Pirms septiņiem gadiem šādi jau noticis. Toreiz sieviete mežā pavadījusi 12 stundas, taču tagad pagājusi vairāk nekā diennakts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Meklēšanā tika iesaistītas vairākas likumsargu ekipāžas, kinologi ar suni. Sievietes vējjakai, ko iedevuši tuvinieki, vajadzētu palīdzēt sunim uziet pēdas. Pie šosejas policisti ik pa laikam ieslēdz sirēnas, cerot, ka sieviete tās sadzirdēs un varēs nākt uz skaņas pusi.

Kamēr policisti meklēja sievieti uz zemes, tikmēr gaisā lidoja helikopters, un cilvēki centās sievieti ieraudzīt no augšas. Helikopteru palīgā nosūtījusi apdrošināšanas kompānija BTA. Taču pēc kāda laika pienāk negaidītas ziņas – meitai izdodas pazudušo mammu sazvanīt. Vēlāk saruna pārtrūka, un viņai vairs nebija ne jausmas, kur mamma atrodas.

Sieviete paguva pateikt, ka redzējusi helikopteru, taču nesaprot, uz kurieni viņai jāiet. Blakus ir dzirdams lielceļa troksnis, taču iziet uz tā viņa nevar. Tā kā sirēnu skaņas sieviete nebija dzirdējusi, tika pieņemts lēmums pārdzīt likumsargu automašīnas uz citu ceļa daļu. Pagāja vēl dažas stundas, taču ar sievieti sazināties vairs neizdevās, tādēļ tika izlemts meklēšanu pavisam noteikti turpināt.

Helikopters riņķoja virs lielās teritorijas, cilvēki no augšas centās saskatīt pazudušo kundzi. Pilots ir ar pieredzi, un viņš no augšas spēj saskatīt cilvēkus. No sākuma šķiet, ka tas ir tikai gaišs punkts, taču vērīgāk ieskatoties, punkts kustas. Sieviete beidzot tiek atrasta. Signāls no augšas nodots meklētājiem lejā. Glābšanas darbu vadītājs, sapratis, kur sieviete atrodas, dodas viņai pretī skriešus. Sieviete savukārt, saprotot, kas notiek, sastingst uz vietas, lai nesarežģītu notiekošo. Atpakaļceļš līdz ceļam glābējiem aizņem vairāk nekā stundu – pensionāre ir nogurusi un nespēj ātri paiet. Nonākusi drošībā, viņa saglabā možu garu.

Sieviete tiek nodota mediķu rokās, un, lai gan šķiet, ka viņai tiešām nekas nekaiš, speciālistiem par to jāpārliecinās.

Šis, lai nu kā, ir stāsts ar laimīgām beigām, taču ne visas apmaldīšanās beidzas šādi. Ogošanas un sēņošanas sezona rit pilnā sparā, un tas nozīmē, ka mežā gājējiem jāsargā pašiem sevi un jācenšas izvairīties no šādām situācijām, kā arī jārūpējas pašiem par savu drošību. Jāiet tikai uz pazīstamām vietām, vēlams, ne vienatnē, jāņem līdzi uzlādēts tālrunis, lukturītis, zāles, ja tādas jālieto, un jāģērbjas košās drēbēs. Tuvinieki noteikti jāinformē par ieplānoto maršrutu un jāziņo glābējiem, kolīdz kļūst skaidrs, ka atpakaļceļu neizdosies atrast.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl