Ģimene ar diviem bērniem par mata tiesu izglābjas no traģēdijas

Pievienot komentāru

Pagājušajā naktī liesmas laupījušas astoņdesmit gadus vecas pensionāres dzīvību, savukārt kāda jauna ģimene tikai par mata tiesu izvairījusies no līdzīga likteņa.

Plkst. 03.30 naktī ugunsdzēsēji saņēmuši ziņu par to, ka Daugmales pievārtē virs kādas lauku sētas pacēlušās draudīgas liesmas. Pirmie glābēji, kuri pēc aptuveni desmit minūtēm, sirēnu skaņu pavadīti, tuvojušies notikuma vietai, jau no vairāku kilometru attāluma redzējuši, ka situācija ir ļoti nopietna. Savukārt, iebraucot pagalmā, vīrus sagaidījuši vairāki pārbiedēti cilvēki.

Diemžēl iekļūt liesmu pārņemtajā namā nav bijis iespējams, vēl labu brīdi un vīriem no ārpuses nācies cīnīties ar iespaidīgo ugunsgrēku.

Lai arī ugunsgrēka likvidēšanas darbi turpinājušies līdz pat pusdesmitiem no rīta, gandrīz neko no cilvēku iedzīves nav izdevies glābt.

Sirmas sievietes mājas puse izpostīta pilnībā, savukārt jaunās ģimenes mitekļa pusē – kas nav sadedzis, tas līdz pēdējam saliets ar ūdeni. Taču, ļaudis ir pateicīgi liktenim par to, kā viss beidzies. Mirkļi, kad visi caur logu lēkuši ārā no liesmu pārņemtā nama, paliks atmiņā uz mūžu.

Lai arī gandrīz visa iedzīve iznīcināta, ģimenes galva saka, ka ar šo dzīves pavērsienu tiks galā. Vīrietis tic, ka draugi un radi palīdzēs ar pirmās nepieciešamības precēm, bet pārējo centīšoties sarūpēt pašu spēkiem. Tagad galvenais atrast pagaidu pajumti un tad, sakopt izpostīto īpašumu, lai saprastu, kā darboties tālāk.

Lai arī šīs ugunsnelaimes patieso iemeslu noskaidrošana uzticēta likumsargiem, ģimenes galva neslēpj, ka bojā gājusī sieviete jau iepriekš riskējusi ar savu un apkārtējo drošību turpat istabā, uz krāsns žāvējot malku. Visticamāk, tieši šis nelāgais paradums šajā reizē arī izraisījis traģēdiju.

Video

Lasi vēl