2 komentāri

Garkalnes traģēdija likusi pārdomāt likumus, kas attiecas uz velobraucēju drošību, pārvietojoties pa šoseju. Bet vai tas reāli ko mainīs?

Jau vēstīts, ka traģiskā avārija notika pirmdien ap plkst. 11.00 netālu no Garkalnes. Kā ziņots, kravas automašīnas vadītājs no Polijas uzbrauca velosipēdistiem un viņu pavadošajai automašīnai treniņa laikā. Vissmagāk cieta zēns, kurš brauca aiz pavadošās automašīnas, aizvējā, lai treniņš būtu vieglāks. Viņš pirmais saņēma triecienu no “fūres”, pēc tam pavadošā automašīna tika uzgrūsta pārējiem velobraucējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diennakti pēc negadījuma ceļu policijas priekšnieks nācis klajā ar paziņojumu, ka kravas automašīnas šoferis, kura izelpā alkohols netika konstatēts, pārkāpis satiksmes noteikumus. Tahogrāfa rādījumi gan neliecinot par to, ka autovadītājs nebūtu atpūties kā noteikts. Viņš ir aizturēts, un tiesai tiks lūgts viņu apcietināt, viņa atgriešanās Polijā varētu apgrūtināt izmeklēšanu.

Foto no avārijas:

Mediķi ziņo, ka slimnīcā pagaidām palikuši divi bērni, abu stāvoklis tiek raksturots kā stabils, taču smagāk cietušā puiša – aizvien kā smags. Detalizētāku informāciju mediķi neizpauž, taču neoficiāla informācija liecina, ka pusaudzim tiešām veikta kājas amputācija līdz celim. Notikušais sabiedrībā raisījis neviltotas šausmas un sākusies rosība, meklējot, kas nav bijis labi un ko varētu uzlabot. Pirmkārt jau – pavadošās mašīnas izskats neapmierina. Spēkratam jābūt pamanāmākam.

Latvijas Valsts ceļi iet soli tālāk, nevis runā, bet jau dara – novembrī ceļu satiksmes drošības padomes sēdē jau tiks apspriesti priekšlikumi par to, kā, kur velotreniņiem turpmāk jānotiek un jāizskatās. Līdz šim tāda pa īstam nopietna iemesla tam nav bijis, tikai tādi nieki. Riteņbraukšanas skolas pārstāvis notiekošajam tādu īpašu iemeslu neredz. Viņš saka, – automašīna bija redzama. Turklāt tādā pašā trafarējumā tā bija redzama daudzus gadus. Šis gadījums vienkārši ir īpašs.

Pats poļu kravas mašīnas vadītājs atzina, ka velosipēdistus redzējis, taču pēdējā brīdī, jo priekšā viņam joslu mainījusi citas kravas automašīna, un viņam vienkārši nav izdevies izvairīties no sadursmes.

Iespējams, ka distance bijusi pārāk maza, iespējams, ātrums par lielu, iespējams – šoferis aizskatījies spoguļos vai kur citur, taču mašīnas vizuālais noformējums diez vai būtu līdzējis, ja viņš stāsta taisnību, ka kolonnu ieraudzījis, vien priekšā esošajai “fūrei” mainot joslu. Lielāko triecienu saņēma bērns, kurš brauca aiz automašīnas. Ja viņš brauktu pavadošā automobiļa priekšā, trieciens būtu mazāks, taču braukšana aizmugurē nav aizliegta, un tā ir normāla prakse.

Lai nu kā, ja noteikumi tiks grozīti un velosipēdisti uz ceļa kļūs pamanāmāki, viņu braukšana koordinētāka, nevienam tas par sliktu nenāks, gluži otrādi.

Skaties video:

TOP komentāri

 • liene
  +1 +1 0

  liene

  es visu saprotu ja bija tads trenins kapec nebija ar policiju pavadiba,,redzat pie ka tas noveda,,ka talbraucejam jacies sodu a trenerim ta pat jacies nevis briviba jastaiga ,,vinam ir labi ari cietejs,,zel man tas talbraucejs,,jo vini nestrada stundas bet nedelam nav majas,,a treneris paris stundus srada,,vajag but ari godigiem,,ja soda tad soda abus nevis talbraucejam,,......
 • Zigurds
  0 0 0

  Zigurds

  Treneris ir līdzvērtīgi vainīgs, jo kas viņuprāt nozīmē "pavadošā mašīna"!? Manuprāt tas ir tas kas pavada, tātad pārkāpa noteikumus! Ja nebūtu pārkāpis tad sasistos tikai dzelži, bet ja nogura mazais riteņbraucējs, tad mašīnā iekšā un punkts nevis pakļaut riskam un likt aizvējā uz šosejas! Jebkurš jurists manuprāt to varētu pierādīt, ja vien tas būtu tik svarīgi...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl