Garāžā aizdegoties motorolleram, cietis pusaudzis

0 Komentāru
Garāžā aizdegoties motorolleram, cietis pusaudzis
Foto: LETA

Vakar Rēzeknē, garāžā aizdegoties motorolleram, cietis 14 gadus vecs pusaudzis, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Motorollers dedzis apmēram divu kvadrātmetru platībā. Pusaudzis guvis apdegumus un nogādāts slimnīcā.
Aizdegšanās notikusi, puisim darbojoties ar benzīna kannu. Mēģinot paša spēkiem nodzēst ugunsgrēku, viņš guvis plašus kāju apdegumus.

Savukārt Jaunjelgavas novadā kāda 49 gadus veca sieviete cietusi, mēģinot ar degšķidrumu iekurināt apkures katlu. Sievietei aizdegušās drēbes, izraisot ļoti plašus ķermeņa augšējās daļas, tostarp sejas, apdegumus. Cietusī nogādāta slimnīcā.

Kā liecina VUGD apkopotā operatīvā informācija, pagājušajā diennaktī dienests kopumā saņēmis 93 izsaukumus – dzēsti 65 ugunsgrēki, veikti 19 glābšanas darbi, bet deviņi izsaukumi izrādījušies maldinoši. Ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki, bojāgājušo nav.

Sieviete pļavas vidū iekrīt pamestā akā un gūst smagas traumas

Vakar Zemgales reģionā kāda 65 gadus veca sieviete, ejot pa pļavu, iekritusi četrus metrus dziļā pamestā akā, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Lai izceltu sievieti no akas, mediķiem nācies piesaistīt glābējus, savukārt cietusī pēc izcelšanas no akas ar smagām traumām un aizdomām par iekšējo orgānu sasitumiem nekavējoties hospitalizēta.

Slimnīcā vakar nonākusi arī 54 gadus veca sieviete, kura pie savas mājas Rīgas reģionā mēģinājusi izkārt karogu, taču zaudējusi līdzsvaru un, krītot no apmēram divus metrus augstāk saliekamajām kāpnēm, guvusi galvas traumu.

Tāpat vakar mediķu palīdzība bijusi nepieciešama diviem bērniem, kuri savainojušies šūpoļu tuvumā.
Kurzemē septiņgadīgs bērns pienācis pārāk tuvu šūpolēm un pēc saņemtā sitiena ar pieres kaula lūzumu nogādāts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, savukārt Rīgā maza meitene saņēmusi triecienu ar šūpolēm pa galvu, pastaigājoties pa rotaļu laukumu.

Aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi kopumā devušies uz 1245 izsaukumiem, no tiem 242 bijuši saistīti ar dažāda veida traumām.

Vakar vairāki cilvēki guvuši smagus termiskus apdegumus

Vakar dažādos Latvijas reģionos vairāki cilvēki, tostarp mazi bērni, guvuši smagus termiskus apdegumus. Rīgas reģionā četrgadīgs zēns iekritis vecāku sakurtajā ugunskurā un guvis abu plaukstu apdegumus. Tāpat Rīgas reģionā sešgadīgs puika apdedzinājis seju un plaukstas, kad pieaugušie ugunskurā lējuši degmaisījumu.

Latgalē 67 gadus vecs vīrietis guvis pamatīgu plaukstas apdegumu pēc tam, kad atvēris pārkarsuša traktora motora pārsegu, savukārt 58 gadīgs vīrietis Zemgalē alkohola reibumā sajaucis karsta un auksta traukus un uzlējis sev virsū verdošu ūdeni, gūstot muguras un rokas termiskos apdegumus.

Aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi kopumā devušies uz 1245 izsaukumiem, no tiem 242 bijuši saistīti ar dažāda veida traumām.
0 Komentāru