Gada laikā Latvijā bez vēsts pazuduši 800 cilvēki

Komentāri

Ik gadu Latvijā par bezvēsts pazudušiem tiek izsludināti aptuveni 800 cilvēku, kas nozīmē, ka katru dienu mūsu valstī pazūd vairāk nekā divi cilvēki. Viņi vidū gandrīz trešdaļa ir nepilngadīgas personas, noskaidrojis LNT raidījums ”900 sekundes”.

Drūmajā statistikā tiek iekļauti visi cilvēki, par kuriem policijā saņemtas ziņas, ka tie laikus nav atgriezušies mājās vai arī ar kuriem ārzemēs zaudēti kontakti. Tas nozīmē, ka bezvēsts pazudušā meklēšana var ilgt vien dažas stundas, tomēr ir arī cilvēki, kurus policija meklē gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielāko daļu pazudušo izdodas atrast, tiesa, ne vienmēr dzīvus. Aptuveni vienā desmitajā daļā pazušanas gadījumu cilvēki tiek atrasti miruši.

Šogad meklēšanā bijuši izsludināti 387 cilvēki, no kuriem izdevies atrast nedaudz vairāk nekā 300, bet teju 80 cilvēku liktenis nav zināms.

Neatsverama šo cilvēku meklēšanā ir speciāli apmācīto suņu palīdzība. Šogad ”Bezvēsts.lv” komanda piedalījusies 41 meklēšanas operācijā, bet pērn – 60 operācijās. Plašāk par šo tematu uzziniet LNT raidījuma “900 sekundes” sižetā!

Lasi vēl