Komentāri
FOTO! Vīrieti pieķer brīdī, kad viņš nekaunīgi izgāž būvgružus mežā

Piektdienas, 4. novembra, vakarā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Kleistos, kur kāds aculiecinieks ievērojis kravas automašīnas MAN vadītāju, kurš meža teritorijā izgāž atkritumus.

Apsekojot norādīto teritoriju, konstatēts, ka nesen mežā izgāzti būvgruži, tomēr kravas automašīnas vadītājs jau bija pametis notikuma vietu. Sazinoties ar aculiecinieku, noskaidrots kravas automašīnas ”MAN” valsts reģistrācijas numurs. Notikuma vietā veikta fotofiksācija un uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Policisti pabeidza darbu un atgriezās dežūrdaļā.

Pēc nepilnām divām stundām saņemta informācija, ka kravas transportlīdzekļa vadītājs atgriezies notikuma vietā un turpina izgāzt atkritumus.

Foto no notikuma vietas:

Ierodoties notikuma vietā, sastapti Valsts policijas darbinieki, kuri pamanījuši, ka kravas transportlīdzekļa vadītājs meža teritorijā izgāž melnzemi ar celmu gabaliem.

Teritorijas apskates laikā blakus iepriekš konstatētajai būvgružu kaudzei pamanīta vēl viena kaudze, kura sastāvēja no melnzemes, koku saknēm un neliela daudzuma būvgružu.

Notikuma vietā sastapts kravas transportlīdzekļa vadītājs, kurš sākotnēji noliedza, ka būtu būvgružus izgāzis, tomēr vēlāk atzinās, ka transportlīdzekli aizņēmies no darba vietas, lai no sava dārziņa izvestu melnzemi un koku saknes. Vīrietis apzinājies, ka atkritumu izgāšana norādītajā vietā ir neatļauta, tomēr apgalvoja, ka šādi rīkojies, jo neesot zinājis, kur atkritumus nodot.

Vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par vides piesārņošanu. Likums paredz, ka par šo noteikumu pārkāpšanu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus vai bez konfiskācijas. Tāpat var tikt piedzīti zaudējumi, lai meža teritoriju atjaunotu iepriekšējā stāvoklī.

Lasi vēl