FOTO: policija Rīgā atsavina iespaidīgu daudzumu nelegālo šaujamieroču

Pievienot komentāru
FOTO: policija Rīgā atsavina iespaidīgu daudzumu nelegālo šaujamieroču
Foto: Valsts policija

Veicot kratīšanu piecos objektos Rīgā, Valsts policija atsavinājusi ievērojamu daudzumu nelikumīgo šaujamieroču.

Pirmdien Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa kriminālpolicisti sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekiem veica kratīšanu piecos objektos, kur atsavināja nelikumīgos šaujamieročus. Aizturēts arī ieroču glabātājs, pret kuru šobrīd uzsākts kriminālprocess par šaujamieroču, šaujamieroču būtisko sastāvdaļu un šaujamieroču munīcijas iegādāšanos un glabāšanu.

Valsts policija saņēma operatīvo informāciju par kādu personu, kura, iespējams, glabā nelikumīgus ieročus. Vakar, 4. jūlijā, no pulksten 10.00 līdz 16.00 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa kriminālpolicisti sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona darbiniekiem, veica kratīšanu vairākās vietās – dzīvokļos, vasarnīcā un ofisā, kas pieder vai ir ieroču glabātāja lietošanā.

Foto

Kopā likumsargi atrada un atsavināja 25 senlaicīgus šaujamieročus, tostarp šautenes, ložmetējus un pistoles; 13 rokasgranātas; 11 artilērijas dažāda kalibra lādiņus; 22 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas un 1833 dažādu kalibru munīcijas.

Policisti aizturēja arī ieroču glabātāju – 1963. gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš policijas redzeslokā nav nonācis. Policijas rīcībā esošā liecina, ka senlaicīgos šaujamieročus viņš kolekcionējis bez nolūka realizēt.

Ieročus viņš ieguvis, gan pats veicot izrakumus, gan no citām personām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par šaujamieroču, šaujamieroču būtisko sastāvdaļu un šaujamieroču munīcijas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas. Par šādu likumpārkāpumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.