FOTO: policija atrod BMW, ar kuru, visticamāk, brauca bankomāta spridzinātāji

Pievienot komentāru
FOTO: policija atrod BMW, ar kuru, visticamāk, brauca bankomāta spridzinātāji
FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Šonakt pulksten 3.45 Bolderājā netālu no dzelzceļa sliedēm pie Miglas un Gaigalas ielas krustojuma notika sprādziens, kurā ir  bojāgājušais un viens cietušais.

Ņemot vērā situāciju Eiropā un nesen notikušos teroraktus Parīzē, uz notikuma vietu uzreiz devās pretterorisma vienība, sapieri un izmeklēšanas grupa. Tika noslēgta teritorija, lai pārliecinātos, ka apkārt nav citu sprādzienbīstamu objektu, un tika rūpīgi pārbaudīta apkārtne.

Policijai izdevies atrast automašīnu, ar kuru, visticamāk, atbraukuši noziedznieki, no notikuma vietas informē TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

Tiek ziņots, ka noziedznieki centušies transportēt gāzes balonu uz vietu, kur plānojuši uzspridzināt bankomātu, bet ceļā tas eksplodējis.

FOTO

Notikuma vietā atrastie pierādījumi liecina, ka personu grupa bija sagatavojusies spridzināt bankomātu, kas atradies aptuveni 800 metru attālumā no sprādziena vietas. Notikušais, visticamāk, ir noziedznieku pieļauta nejaušība spridzināšanas darbu sagatavošanas laikā. Zināms, ka arī bankomāts jau bija sagatavots spridzināšanai.

Sprādzienā smagas traumas guvis kāds 30 gadus vecs vīrietis un bojā gājis vēl viens vīrietis, kura identitāte šobrīd tiek noskaidrota. Šobrīd tiek pārbaudīts, vai šajā grupā bijušas iesaistītas arī citas personas.

Bankomātu spridzināšanas gadījumi ik pa laikam notiek visā Eiropā. Latvijā pēdējo gadu laikā policija par šādu noziegumu veikšanu aizturējusi trīs personu grupas. 2010. gadā un 2012. gadā aizturētas divas piecu personu grupas. Savukārt 2013. gadā tika aizturēta personu grupa, kurai līdzīgi kā šajā gadījumā noziegumu līdz galam veikt neizdevās, jo notika neplānots sprādziens. Toreiz gan tik smagas sekas sprādzienam nebija.

Šogad bijuši vairāki gadījumi, kad noziedznieki mēģinājuši paveikt šāda veida noziegumu, un četros gadījumos bankomātus arī izdevies apzagt – trīs gadījumi bijuši šogad pavasarī, bet pēdējais bijis šā gada novembrī Rīgā, Pārdaugavā.

Viena no izmeklēšanas versijām liecina, ka šorīt cietušie vīrieši varētu būt saistīti arī ar citiem šogad veiktajiem bankomātu spridzināšanas gadījumiem.