1 komentārs
FOTO: kontrabandistu izdoma bieži vien nevainagojas panākumiem
FOTO: VID

Joprojām Latvijā aktuāla ir cīņa ar nelegālo cigarešu, alkohola un degvielas kontrabandu. Gadu gaitā nelegālo preču pārvadātāju izdoma kļūst aizvien slīpētāka, nelegālās preces tiek slēptas koka dēļos, mucās, speciāli iebūvētās grīdās un griestos, automašīnu dubultriepās, ogļu, kūdras un jebkāda cita veida vilcienu kravās. 

Kontrabandas cigarešu pārvadātāji muitas, Valsts ieņēmuma dienesta vai Valsts robežsardzes darbinieku rokās ”iekrīt” teju katru dienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt kontrabandisti savu nelegālo kravu slēpņu izgatavošanai velta ļoti daudz laika, piemēram, daži īpaši slīpēti likuma pārkāpēji veido speciālas slēptuves dēļos. Dēļu vidū tiek izveidoti caurumi, kuros tālāk tiek ievietotas cigarešu paciņas. Muitas darbiniekiem ir nācies sastapties pat ar vairākām šādām dēļu/cigarešu kravām.

Kontrabandas pārvadātāji ir slīpēti ne tikai nelegālo preču slēpšanā, bet aizvien biežāk likumu pārkāpēji uzņēmumus reģistrē uz citu personu vārdiem, kas savukārt krietni apgrūtina izmeklēšanas procesu. Diemžēl statistikas dati rāda, ka šāda veida izmeklēšanas var ieilgt uz ļoti ilgu laiku.

Diemžēl ierēdņu vidū ir arī amatpersonas, kuras sadarbojas ar nelegālo preču pārvadātājiem, bet VID sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju aktīvi izmeklē jebkuru aizdomīgu gadījumu, kuros ir aizdomas par ierēdņu iesaisti noziedzībā.

Lai gan kontrabandistu izdoma kļūst aizvien neiedomājamāka, tomēr lielākoties muitas darbiniekus tiem neizdodas piemānīt.

Piedāvājam ieskatīties galerijā, kurā redzamas dažnedažādākās kontrabandistu slēptuves.