FOTO: Avārija Mūkusalas aplī. Kā tas notika?

0 Komentāru
FOTO: Avārija Mūkusalas aplī. Kā tas notika?
Foto: LETA

Kāds autovadītājs šorīt, 19. maijā, Rīgā, Mūkusalas ielā, kaut kur ļoti steidzās. Diemžēl viņam pašam pajautāt, kāpēc un uz kurieni, šobrīd nav iespējams, jo viņš smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā pēc paša izraisīta satiksmes negadījuma.

Šorīt Mūkusalas ielā netālu no Ceļu satiksmes drošības direkcijas kāds pārgalvīgas autovadītājs izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kurā pats arī smagi cieta. Vīrieša stūrētais Volvo ar šofera puses sāniem ietriecās betona stabā. Notikušā aculiecinieki steigušies cietušajiem palīgā un vienlaikus saukti glābēji.

Izrādās negadījumā iesaistīta nevis viena automašīna, bet divas. Zaļais Mercedes busiņš, kas pēc avārijas novietots zālienā, gan cietis pavisam nedaudz. Tā šoferis, lai arī nedaudz sastresojies, mums labprāt pastāsta savu viedokli, par to, kā viss notika.

Foto

”Mēs braucām pa kreiso joslu, mums priekšā divas mašīnas veica apgriešanos pretējā virzienā. Lai viņi paspētu nogriezties, mēs gandrīz pilnībā apstājāmies. Visas mašīnas, kas bija aizmugurē, sāka apdzīt pa labo pusi. Apdzina, tās mašīnas savukārt iegriezās, un es sāku kustību. Sāku uzņemt ātrumu un pakāpeniski izlīdzināju ātrumu ar pārējām mašīnām, bet viņš, acīmredzot, nezinu gan kādā ātrumā, bet brauca pa labo pusi un domāja, ka varēs apdzīt. Viņam priekšā arī bija mašīna, bet viņš domāja, ka paspēs apdzīt tā slīdot cauri. Priekšā bija mašīna, un viņš vairs nevarēja paspēt nobremzēt, tāpēc ietriecās man sānos ar aizmugurējo atdurstieni. Tad viņu vienkārši sanesa un sagrieza, bet beigās viņš ietriecās stabā,” stāsta autovadītājs Aleksandrs.

Aleksandrs cer, ka ar automašīnas pasažieriem viss būs kārtībā. Negadījuma brīdī viss izskatījies patiešām traki.

”Tur bija četri, nē trīs cilvēki. Divas meitenes un šoferis. Viena meitene bija bezsamaņā, viņu aizveda. Vienu meiteni izvilka no mašīnas vēl līdz ātrās palīdzības atbraukšanai, bet šoferi jau vilka ārā glābēji,” stāsta Aleksandrs, ”pašiem nekas, vienkārši drusku nobijos. Neko īpašu viņš nepaspēja izdarīt, vienkārši tas, ka viņš trāpīja tieši ar aizmugurējo atdurstieni un viņu sāka mētāt. Ātrums droši viens viņam bija liels, jo ilgi viņu mētāja – sākumā uz vienu pusi, tad uz otru, tad pa zāli un beigās viņu tālu aiznesa.”

Kā Degpunktā noskaidroja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, visi trīs cietušie slimnīcā nogādāti smagā stāvoklī. 28 gadus vecai sievietei diagnosticētas galvas, muguras un vēdera traumas, 24 gadus veca sieviete guvusi ļoti nopietnu galvas traumu, cietis arī iegurnis un krūškurvis. Automašīnas šoferis – 24 gadus vecs vīrietis, kurš guvis iegurņa, krūškurvja un galvas smadzeņu traumu. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess. Pagaidām nav zināms, vai šoferis pie stūres sēdies skaidrā.

0 Komentāru