Eiropols pieķer “naudas mūli” no Latvijas

Komentāri

Policija uzsākusi kriminālprocesu par iespējamu noziedzīgi iegūtas naudas legalizāciju. Latvijas pilsonis “iekritis” starptautiskā Eiropola jeb Eiropas policijas biroja rīkotā akcijā. Tās laikā meklēti “naudas mūļi”.

Tā dēvētie naudas mūļi ir personas, ar kuru starpniecību tiek veikti svešas naudas pārskaitījumi ar domu to legalizēt. Eiropas Policijas birojs, kura biedrs ir arī Latvija, šodien publiskoja rezultātus par četru dienu ilgušu akciju.

Tās gaitā izgaismojies arī kāds Latvijas pilsonis, kura personība pagaidām atklāta netiek.

Proti, pamanīts, ka no kādas bankas Vācijā ievērojami naudas līdzekļi tiek pārskaitīti uz kontu Polijā, no kura daļa tiek izņemta skaidrā, bet atlikušais tālāk pārsūtīts uz kontu Latvijā.

Šis gadījums atklāts Polijā, strādājot pie cita nozieguma.

Inese Gise, VP Ekonomisko noziegumu pārvaldes 1. nodaļas priekšniece

Konkrētajā gadījumā, Polija, izmeklējot predikatīvo noziegumu, naudas izkrāpšanu, konstatēja, ka izkrāptā nauda aizgāja uz Latviju, pie konkrēta cilvēka, tad kolēģi atsūtīja savus izmeklēšanas materiālus, mēs ātri iesaistījāmies. Tas ir organizētas grupas dalībnieks ar konkrētu uzdevumu, un, ja runājam par “naudas mūli”, tad viņa loma ir izņemt naudu un nodot personām, kuras veica noziegumu.

Par kādu summu ir runa, izmeklēšanas interesēs policija neatklāj, taču tie ir desmitiem tūkstošu eiro.

Tikmēr kopumā Eiropā četru dienu laikā izgaismojušies aizdomīgi līdzekļi 23 miljonu eiro apmērā.

Aizdomas kritušas pār 580 personām, 178 no kurām aizturētas.

Akcija notika ciešā likumsargu sadarbībā ar bankām un citām finanšu iestādēm. Kā izteicies Eiropas Banku federācijas kibernoziegumu apkarošanas pārstāvis, iegūtās iestrādnes var kalpot par labu pamatu ikdienas sadarbībai nākotnē.

Lasi vēl