Eiropā zagtus luksusa auto Latvijā krāmē vilcienos un ved uz Tadžikistānu

Komentāri

Septembra vidū ”Europol” organizēja starptautisku operāciju “Arhimēds”.Kopā Latvijā tika atrastas 13 ekskluzīvas automašīnas – viena Rīgā, viena Liepājā un vēl vienpadsmit automašīnas Daugavpilī kravas vilcienu sastāvā. Par šiem gadījumiem ir uzsākti vairāki kriminālprocesi un noskaidrots, ka ar vilcienu palīdzību ekskluzīvās automašīnas bija paredzēts nogādāt Tadžikistānā.

Operācijas mērķis bija “dot triecienu” organizētajai noziedzībai vienlaikus visā Eiropā, veicot dažādus pasākumus – pārbaudes, kratīšanas, aizturēšanas u.c. Operācijā piedalījās 28 ES dalībvalstis un sešas valstis ārpus ES.

Kopā bija izvirzīti deviņi organizētās noziedzības apkarošanas virzieni, Latvijā piecos no šiem virzieniem strādāja Valsts policija, Valsts ieņēmumu dienests un Valsts robežsardze.

Galvenie panākumi “Arhimēda” ietvaros Latvijai bija zagto automašīnu meklēšanā, jo visas 13 operācijas laikā atrastās automašīnas tika atrastas Latvija, nevienā citā Eiropas valstī šajā jomā rezultātu nebija.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka zagtās automašīnas uz Latviju atvestas no dažādām valstīm – Vācijas, Beļģijas, Skandināvu valstīm. Interesanti, ka viena no Latvijā zagtajām automašīnām no sākuma nogādāta Lietuvā, bet vēlāk nogādāta atpakaļ Latvijā, lai pārvestu to uz Tadžikistānu.

Kopā operācijā “Arhimēds” visā Eiropā dalībvalstu tiesībsargājošajām iestādēm izdevies atsavināt 599kg kokaīna, 200kg heroīna, 1,3 tonnas marihuānas, kā arī izdevies izglābt 30 bērnus no cilvēktirdzniecības, aizturēt vairāk nekā 1000 personas un atgūt 13 zagtas ekskluzīvas automašīnas.

Operācijas laikā iegūti arī jauni dati par noziedzību Eiropā, nostiprināta valstu starptautiskā sadarbība un dots pamatīgs “sitiens zem jostas vietas” organizētajai noziedzībai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl