Eiropā zagtus luksusa auto Latvijā krāmē vilcienos un ved uz Tadžikistānu

Pievienot komentāru
Eiropā zagtus luksusa auto Latvijā krāmē vilcienos un ved uz Tadžikistānu
FOTO: Valsts Policija

Septembra vidū ”Europol” organizēja starptautisku operāciju “Arhimēds”.Kopā Latvijā tika atrastas 13 ekskluzīvas automašīnas – viena Rīgā, viena Liepājā un vēl vienpadsmit automašīnas Daugavpilī kravas vilcienu sastāvā. Par šiem gadījumiem ir uzsākti vairāki kriminālprocesi un noskaidrots, ka ar vilcienu palīdzību ekskluzīvās automašīnas bija paredzēts nogādāt Tadžikistānā.

Operācijas mērķis bija “dot triecienu” organizētajai noziedzībai vienlaikus visā Eiropā, veicot dažādus pasākumus – pārbaudes, kratīšanas, aizturēšanas u.c. Operācijā piedalījās 28 ES dalībvalstis un sešas valstis ārpus ES.

Kopā bija izvirzīti deviņi organizētās noziedzības apkarošanas virzieni, Latvijā piecos no šiem virzieniem strādāja Valsts policija, Valsts ieņēmumu dienests un Valsts robežsardze.

Galvenie panākumi “Arhimēda” ietvaros Latvijai bija zagto automašīnu meklēšanā, jo visas 13 operācijas laikā atrastās automašīnas tika atrastas Latvija, nevienā citā Eiropas valstī šajā jomā rezultātu nebija.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka zagtās automašīnas uz Latviju atvestas no dažādām valstīm – Vācijas, Beļģijas, Skandināvu valstīm. Interesanti, ka viena no Latvijā zagtajām automašīnām no sākuma nogādāta Lietuvā, bet vēlāk nogādāta atpakaļ Latvijā, lai pārvestu to uz Tadžikistānu.

Kopā operācijā “Arhimēds” visā Eiropā dalībvalstu tiesībsargājošajām iestādēm izdevies atsavināt 599kg kokaīna, 200kg heroīna, 1,3 tonnas marihuānas, kā arī izdevies izglābt 30 bērnus no cilvēktirdzniecības, aizturēt vairāk nekā 1000 personas un atgūt 13 zagtas ekskluzīvas automašīnas.

Operācijas laikā iegūti arī jauni dati par noziedzību Eiropā, nostiprināta valstu starptautiskā sadarbība un dots pamatīgs “sitiens zem jostas vietas” organizētajai noziedzībai.