Eiro banknotes Latvijā neatpazīst, un iekrīt uz viltotām naudas zīmēm

Komentāri

Latvija jau pavisam drīz varēs svinēt pirmo gadskārtu kopš pievienojusies eiro zonai. Tomēr darvas pikucis šajā visā ir fakts, ka vienoto Eiropas valūtu ir iecienījuši arī naudas viltotāji, kas, nenoliedzami, skar arī Latviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Bankas Naudas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Andris Tauriņš skaidro, ka Latvijā sastopamie viltojumi pamatā ir radīti citās valstīs. ”Tas attiecas gan uz banknotēm, gan uz monētām. Gandrīz visas banknotes ir pazīstamas viltojumu klases, tādas pašas kā citās eiro zonas valstīs, un tās proporcijas arī ir līdzīgas,” norāda A. Tauriņš.

Visvairāk eiro viltojumu ir atrasts Francijā un Spānijā, bet visbiežāk šobrīd vilto 20 eiro banknoti. Latvijā 99 % viltojumi ir ražoti ārzemēs, un specialisti atklāj, ka Latvijā šogad atrastas ap 1000 viltotu eiro banknošu, kā arī 400 monētas no kurām lielāko daļu sastāda 2 eiro monētas.

Demonstrējot, kā atpazīt viltojumus, A Tauriņš, rāda oriģinālu un viltojumu, norāda, ka neīstai banknotei hologramma ir bāla salīdzinoši ar oriģinālu. ”Viltojumi ir diezgan vienkārši, bet nu cilvēki tāpat iekrīt un paņem pretī,” atklāj A. Tauriņš. Tas ir pilnībā iespējams, jo Bez tabu veiktajā aptaujā nejaušiem garāmgājējiem un Saeimas deputātiem  tika uzdots vienkāršs jautājums – kas ir attēlos uz 5 eiro banknotes. Atbildi faktiski precīzi nosaukt nevarēja neviens.

Lasi vēl