Dzīvoklī Rīgā uziet ievērojamu nelegālā alkohola ražotni

Komentāri
Dzīvoklī Rīgā uziet ievērojamu nelegālā alkohola ražotni
FOTO: LETA

Strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, 2016.gada septembrī, par alkoholisko dzērienu nelikumīgu pārvadāšanu lielā apmērā, Zemgales reģiona policisti aizturējuši vienu personu, kā rezultātā tika uzsākts kriminālprocess. Minētā kriminālprocesa ietvaros tika noskaidrota nelegālā alkohola ražotne un glabāšanas vietas, kā arī visas iesaistītās personas, atklāj Valsts policija. 

Policija informē, ka sankcionētas kratīšanas laikā, kādā no privātmājām Rīgā tika konstatēta liela apjoma nelikumīga alkohola ražotne, kurā tika izņemtas 1227 pudeles ar alkohola saturošu šķidrumu un dažādām etiķetēm: “Jacob Scott Burbon viskey”, “Percovaja”, “Zolotaja kolekcija”, “Jamaica Black Captain Rum”.

Papildus tam tika izņemti 212 litri atšķaidīta spirta un 650 litri tīrā spirta, kā arī Ukrainas un Krievijas akcīzes markas, vairākas kastes ar dažāda veida korķiem, etiķetēm, uzlīmēm “Duty free”, 2240 tukšās stikla pudeles un autotransports.

Vienlaicīgi veiktas neatliekamās pirmstiesas izmeklēšanas darbības vēl piecās nelegālās produkcijas glabātuvēs, kur tika izņemts – 335 litri spirta un 203 pudeles ar alkohola saturošu šķidrumu, dažādas etiķetes, 3400 cigaretes “Metro” bez akcīzes markām, kā arī automašīna, kas aprīkota ar degvielas uzpildes iekārtu un mucu ar dīzeļdegvielu.

Saistībā ar nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju, izgatavošanu, glabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā, policisti aizturējuši organizētu noziedzīgu grupu – sešas personas. Divām personām tiesa jau piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta arī aizdomās turēto personu saistība citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā.

Par šāda nozieguma izdarīšanu Krimināllikumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Lasi vēl