Dzērumu ciematā ālējas šoferis ar četrām promilēm

0 Komentāru
Dzērumu ciematā ālējas šoferis ar četrām promilēm
Foto: LETA

Darba nedēļa Dzērumu ciema vienīgā veikaliņa saimniecei Karīnai sākusies ar piedzīvojumiem. Rīta agrumā veikala atvēršanas brīdi jau gaidījis kāds vietējais iedzīvotājs.

”Viņš tur gulēja piedzēries mašīnā, jau no paša rīta. Pēcāk ienāca, paņēma vēl pudeli, iedzēra. Es nezinu, kas viņam notika, bet viņš tur ārā sāka tā braukt,” notikumus atminas veikala īpašniece Karīna.

Protams, vietējie zvanījuši policijai, un neilgi pēc tam Dzērumos ieradušies likuma sargi, taču pārkāpējs bija jau nomierinājies un vienkārši sēdēja savā auto. Vīri aprunājušies ar bravūrīgo kungu, taču, nespējot neko citu darīt, jau pēc brīža devušies prom. Pagājušas pāris stundas un iereibušais atkal atsācis savas pārgalvīgās izklaides.

”Viņš gandrīz bērnus sabrauca. Tur, tādi mazi bērniņi nāca, tādi… Viņi, ziniet kā, ieraudzīja kas notiek un stāv, skatās. Interesanti, taču! Es viņiem uzkliedzu, lai skrien šurp un slēpjas. Ārprāts!” stāsta veikala īpašniece Karīna.

Jau atkal, nācies zvanīt policistiem un vienkārši bezspēcībā noskatīties uz dzērājšofera izklaidēm. Dienas vidū gan veikaliņā, gan tā apkārtnē bija sastopami vien bērni un dažas sievietes. Nejauši notiekošo ieraudzījusi arī autobraucēja dzīvesbiedre, kura pēc vietējo nostāstiem darījusi visu, lai neprāti atturētu no stūrēšanas, taču arī tas beidzies bez panākumiem.

”Sieva viņu kārtīgi atdauzīja, bet viņš sadusmojās un sāka atkal braukt, bet tajā mirklī tieši brauca policija,” stāsta Karīna.
Nedaudz vēlāk notikuma vietā ieradušies kolēģi no ceļu policijas un atklājies, cik tad patiesība apreibis bija šis braucējs. Viņa izelpā konstatētas vairāk nekā četras promiles alkohola.

Pēc vietējo nostāstiem, ka dzērājšoferim šī nebūt nav pirmā sastapšanās ar policiju. Iepriekš likuma sargu stāvlaukumā jau nonācis vismaz viens, ja ne pat divi viņa spēkrati. Visticamāk, par šo izbraucienu nu nāksies maksāt bargu soda naudu, turklāt dažas dienas būs jāpavada aiz restēm. Jāpiebilst, ka likuma sargiem, dažādu pārgalvju dēļ šī vieta ir labi zināma, taču pēc šā gadījuma vietējiem jārēķinās, ka policistus šeit varēs sastapt vēl biežāk.

Lai arī nereti aculiecinieku sniegtā informācija izrādās nepatiesa, turklāt vairākkārt nācies piedzīvot līdzīgas situācijas kā pirmdienas rītā, kad vadītāju uzreiz neizdodas pieķert un notikuma vietā nākas atgriezties pat divas un trīs reizes, likuma sargi atgādina, ka jebkurā gadījumā, kad rodas aizdomas, ka transportlīdzekli stūrē apreibis vadītājs, par redzēto noteikti jāziņo policistiem. Ātrāk vai vēlāk, taču pārkāpējs tiks noķerts.

0 Komentāru