Komentāri
Drošības policija: islāmistu uzbrukumi Eiropā var nelabvēlīgi ietekmēt drošību Latvijā
Foto: LETA

Drošības policijas vērtējumā terora akti Kopenhāgenā pierāda, ka islāmistu teroristi rada arvien nozīmīgākus draudus arī Ziemeļeiropas reģionā. Lai gan Latvijā, tāpat kā pārējās Baltijas valstīs, terorisma draudu līmenis saglabājas salīdzinoši zems, terorisma draudu tendences Eiropā ilgtermiņā var nelabvēlīgi ietekmēt arī drošības situāciju mūsu valstī.

“Šā iemesla dēļ ir jāturpina stiprināt nacionālo pretterorisma sistēmu un jāveicina pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas efektīvi novērst teroristiska rakstura apdraudējumus,” vēstīts Drošības policijas paziņojumā pēc apšaudes Kopenhāgenā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

14. februārī notikušie uzbrukumi Kopenhāgenā, Dānijā, vēlreiz apliecina, ka terorisms šobrīd ir viens no galvenajiem draudu faktoriem Eiropā. Traģiskie notikumi Kopenhāgenā arī parāda, ka teroristi arvien biežāk Eiropā organizē uzbrukumus ar šaujamieročiem un ir gatavi iesaistīties bruņotā konfrontācijā ar tiesību aizsardzības institūciju pārstāvjiem.

Ja vēršanās pret policistiem ir salīdzinoši jauna islāmistu teroristu darbības tendence, tad personas, kuras islāmistu teroristu izpratnē ir vainojamas par islāma zaimošanu, kā arī ebreju reliģiskie objekti jau daudzus gadus ir starp prioritārajiem islāmistu teroristu uzbrukumu mērķiem Eiropā. Vienlaikus terora akti Kopenhāgenā arī norāda uz vēl vienu terorisma tendenci Eiropā, proti, viens islāmistu teroristu organizēts uzbrukums bieži vien iedvesmo uz līdzīgām darbībām arī citus radikālās islāma interpretācijas atbalstītājus. Tas savukārt rada risku, ka radikāli noskaņotas personas var plānot jaunus uzbrukumus Eiropā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl