1 komentārs
Ugunsdzēsējs: tā laikam ir karma, ka jādzēš kūla
Foto: ekrānšāviņš

Šodien, 15. martā, dienas vidū Rīgā, Dreiliņos, ugunsdzēsēji dzēsa kārtējos kūlas ugunsgrēkus, kas ar nelielu laika atstarpi plosījās Dreiliņu pļavās. Šie kūlas ugunsgrēki bija īpaši bīstami, jo kūla dega līdzās būvmateriālu veikalam un kādam loģistikas uzņēmumam.

Pirmais no ugunsgrēkiem sākās īsi pēc divpadsmitiem dienā, Dzelzavas un Ulbrokas ielu krustojumā aiz būvmateriālu preču veikala Onninen. Vējš bija ļāvis uguns liesmām strauji izplatīties apmēram 2 hektāru platībā, turklāt liesmas bija paspējušas jau izdarīt nelielus postījumus būvmateriālu veikala teritorijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz vietas strādājošās ugunsdzēsēju brigādes darbinieki norādīja, ka šie ugunsgrēki, visticamāk, ir tīšas pērnās zāles dedzināšanas rezultāts, jo teritorijas ir nostatus no ceļiem un, tikai speciāli dedzinot, zāles varēja aizdegties. Viens no ugunsdzēsējiem Skaties.lv norādīja, ka fakts, ka viņam tagad esot jādzēš kūla, laikam esot karma, jo pats savulaik bērnībā esot blēņojies ar uguni un dedzinājis kūlu.

Faktiski līdz ar pirmā kūlas ugunsgrēka nodzēšanu dažus simtus metrus tālāk izcēlās jauns kūlas ugunsgrēks, kas plosījās blakus autostāvvietā novietotajiem smagajiem automobiļiem. Liesmu mēles izplatījās ārkārtīgi ātri un strauji aprija pērno zāli. Dažbrīd liesmas sasniedza pat vairāku metru augstumu. Ugunsdzēsējiem bija nepieciešamas vismaz 40 minūtes, lai nodzēstu ugunsgrēku.

Šodien Latvijā reģistrēti ap 60 pērnās zāles jeb kūlas ugunsgrēki, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Kūla tiekot dedzināta visā Latvijā, un, ņemot vērā pirmās dienas puses statistiku šodien, kūlas dedzināšanas apjomi varētu pietuvoties vakardien fiksētajiem, atzīst dienestā, secinot, ka nevar gaidīt būtisku samazinājumu.
Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 155 pērnās zāles jeb kūlas ugunsgrēki.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, lielākais no tiem noticis Jēkabpilī, kur degusi pērnā zāle 12 hektāru platībā. Saslas novadā, Riebiņu novadā, Ilūkstes novadā un Tukumā pērnās zāles ugunsgrēkos liesmas izpletušās 10 hektāru platībā. Saglabājoties saulainiem un labvēlīgiem laika apstākļiem, piektdien strauji pieauga pērnās zāles jeb kūlas ugunsgrēku skaits Latvijā – tika reģistrēti 132 kūlas ugunsgrēki. Salīdzinājumam – šogad visa gada laikā bija reģistrēti 270 pērnās zāles dedzināšanas gadījumi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl