2 komentāri

Naktī uz pirmdienu, 21. novembri, izcēlies ugunsgrēks Ruckas muižā Cēsīs, kur atrodas mākslas un rezidenču centrs. Pamatīgi ir izpostīts muižas jumts, kā arī otrā stāva telpas, un Ruckas pārstāvji lūdz palīdzību tās atjaunošanā.

“Vakar naktī Ruckā izcēlās ugunsgrēks. Plkst. 1.40 ēkā nostrādāja ugunsdrošības signalizācija, apsardze ieradās trīs minūšu laikā un izsauca glābšanas dienestu. Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieradās pēc piecām minūtēm – tajā brīdī liesmas jau bija sasniegušas ēkas otro stāvu,” teikts Ruckas muižas pārstāvju ierakstā Facebook.

Uguns ir izpostījusi muižas jumtu un jumta konstrukcijas un otrā stāva telpas. Ugunsgrēka dzēšanas laikā no ūdens daļēji cietušas arī telpas pirmajā stāvā. “Mums izdevās izglābt darba telpu aprīkojumu, un esam sākuši strādāt krīzes režīmā,” Facebook informēja Ruckas pārstāvji.

Patlaban muižas pārstāvji kopā ar apdrošinātāju BTA darbojas, lai saprastu ugunsgrēka radīto zaudējumu apmēru. Savukārt Valsts policijas darbinieki ir sākuši izmeklēšanu – tā stāsta muižas pārstāvji Facebook lapā

“Izpostīts ir daudz, tomēr esam apņēmības pilni pēc iespējas ātrāk atjaunot ēku, lai nākamgad rezidenču centrs varētu atsākt darbību. Tuvākajā laikā organizēsim talku Ruckas sakopšanai,” pauda Ruckas pārstāvji.

Papildinājums – Tiesa gan, kad Ruckas muižā ieradās raidījuma Degpunktā komanda, muižas pārvaldniece žurnālistus nesagaidīja visai laipni un traucēja filmēšanas grupai darbu. Interesanti ir arī tas, – lai arī Facebook Ruckas muiža izplatījusi paziņojumu par ugunsgrēku un aicinājumu ziedot, raidījuma Degpunktā komandai nelaimes detaļas netiek atklātas un rodas aizdomas, ka informācija tiek slēpta! Vēl jo vairāk – Ruckas pārstāvji draud izrēķināties ar Degpunktā komandu un salauzt operatoram kameru! Skaties šeit!

Tikmēr Facebook Ruckas pārstāvji aicina: “Ja redzat iespēju palīdzēt mums Ruckas muižas atjaunošanā, lūgums sūtīt ziņu uz rucka@rucka.lv vai zvanīt 29122272. Būsim pateicīgi par finansiālu atbalstu, mūsu rekvizīti: nodibinājums “Elm Media”, AS Swedbank, LV90HABA0551033911343, norāde “Ruckas mākslas rezidenču centra darbības atjaunošanai.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl