Dobeles novadā pretī skolai nāvējoši notriekts 7 gadus vecs puisēns; gadu pēc nelaimes pāreja aizvien nav pilnīgā kārtībā

4 komentāri
Dobeles novadā pretī skolai nāvējoši notriekts 7 gadus vecs puisēns; gadu pēc nelaimes pāreja aizvien nav pilnīgā kārtībā

Līdz pirmajai skolas dienai palicis nedaudz vairāk par mēnesi, un mācību iestādēs steidz apdarīt beidzamos darbus, lai audzēkņi atgriežoties justos komfortabli. Diemžēl Lejasstrazdu sākumskolā Dobeles novadā jau veselu gadu nav sakārtota satiksme vietā, kur pērn tika notriekts pirmās klases skolnieks, kurš notikuma vietā gāja bojā.

Pagājušā gada 11. septembrī pie Lejasstrazdu sākumskolas neatļautā vietā pēc skolēnu lūguma piestājis autobuss un izlaidis bērnus. Šeit šoferi tā dara vienmēr, lai mazajiem nav jāskrien pārsimt metru atpakaļ no galapunkta līdz mācību iestādei.

Diemžēl tajā liktenīgajā piektdienā kāda septiņus gadus veca pirmās klases skolnieka ceļš uz skolu izrādījās pēdējais.

Puisēns skrēja autobusam pa priekšpusi pāri ceļam, bet garām sabiedriskajam transportam tobrīd traucās apvidus auto.

Lai arī toreiz uz ceļa nebija uzzīmēta “zebra”, viena vientuļa līka zīme tomēr liecināja, ka bērns notriekts uz gājēju pārejas.

Šā gada 30. martā bērna sabraukšanas lietā pēc vienošanās ar prokuroru stājies spēkā notiesājošs spriedums. 37 gadus vecajam apvidus automašīnas šoferim piespriests divu gadu nosacīts cietumsods ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Bojāgājušā bērna mātei arī samaksāta kompensācija – 2000 eiro.

Neskatoties uz šīs lietas nopietnību, pie Lejasstrazdu sākumskolas joprojām nav savesta kārtībā gājēju pāreja, ziņo aculiecinieks Guntis. “Pēc negadījuma ceļa daļā sataisīja gājēju pāreju, lai bērni varētu iet pāri. Sanāk, ka pāreja beidzas tur, kur beidzas ceļa braucamā daļa. Taču, lai nokļūtu uz trotuāru, ir jālec pāri zaļajai zonai. Teorētiski, ja gājēju pāreju izmanto un pāri zālājam nelec, policisti var piespriest naudas sodu,” stāsta aculiecinieks.

Foto

Skaties video!