Komentāri
Divi vīrieši, slēpjoties no policijas, iemitinās kāda nama bēniņos
FOTO: RPP

Šonakt Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju, ka no kāda daudzdzīvokļu nama bēniņiem dzirdami aizdomīgi trokšņi, iespējams, bēniņos uzturoties nepiederošas personas.

Apsekojot norādīto kāpņu telpu, tajā neviena persona netika sastapta, taču, pieejot pie durvīm, kas veda uz bēniņiem, pamanīts, ka piekaramā atslēga ir nomesta zemē un ir redzamas ielaušanās pēdas.

Policisti devās iekšā bēniņu telpā, vienā no novietotajiem dīvāniem pamanīts aizmidzis vīrietis. Kārtības sargi vīrieti pamodināja un jautāja par viņa atrašanās iemeslu jumta telpā. Vīrietis neko neatbildēja. Policisti deva rīkojumu nosaukt personas datus. Vīrietis datus nosauca, taču, pārbaudot tos datubāzē, konstatēts, ka vīrieša vizuālais izskats neatbilst nosaukto datu īpašnieka izskatam.

Vīrietis informēts par atbildību, uzdodoties par citu personu. Pēc brīža vīrietis nosauca citus personas datus, pārbaudot nosauktos datus, konstatēts, ka viņš ir izsludināts Valsts policijas meklēšanā.

Aplūkojot apkārtni, netālu pamanīts vēl viens vīrietis, kas bija paslēpies zem kaudzē sakrautām drēbēm. Policisti vīrieti informēja, ka viņš ir pamanīts un lika viņam līst no drēbju kaudzes ārā, taču vīrietis nereaģēja. Policists viņam pienāca klāt un noņēma daļu drēbes, vīrietis piecēlās sēdus. Arī otram vīrietim dots rīkojums nosaukt savus personas datus, taču arī šis kungs sākumā meloja, nosaucot citas personas datus. Vīrietis savus īstos datus atteicās nosaukt.

Uz notikuma vietu izsaukta vēl viena auto patruļa, kura nekavējoties ieradās norādītajā adresē. Viens no policistiem, kurš ieradās otras auto patruļas sastāvā vīrieti atpazina. Vīrietis, kas atteicās nosaukt savus īstos personas datus, bija jau vairākkārtīgi nonācis policijas redzeslokā saistībā ar dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem. Pēc brīža vīrietis atzinās, ka apzināti nosaucis svešas personas datus, jo zinājis, ka ir Valsts policijas uzraudzībā, un šajā laikā viņam būtu jāatrodas savā dzīvesvietā.

Abi vīrieši aizturēti un nogādāti Valsts policijā turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Lasi vēl