Komentāri
Arvien biežāk skolotāji lūdz palīdzību policistiem, jo netiek galā ar nesavaldīgiem skolēniem
FOTO: RPP

Aizvien vairāk izglītības iestāžu darbinieki sāk vērsties pēc palīdzības pie pašvaldības policijas darbiniekiem.

Vakar, 15. novembrī, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Ziemeļu pārvaldes darbinieks kādā izglītības iestādē Sarkandaugavā pamanīja skolnieku, kurš, neskatoties uz apkārtējo vairākkārtīgiem aizrādījumiem, lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem. Arī uz policista aizrādījumiem skolnieks nereaģēja.

Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par sīko huligānismu. Savukārt 17 gadus vecais jaunietis savus rīcības motīvus nepaskaidroja.

Dažas stundas vēlāk pie cita policijas darbinieka vērsās kāds pedagogs Vecmīlgrāvī, norādot uz skolnieku, kurš traucēja mācību procesu. Arī šajā gadījumā 12 gadus vecais skolnieks lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem un nebija savaldāms. Pieņemts pieteikums un uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, taču šajā gadījumā par pārkāpumu būs jāatbild vecākiem, jo zēns vēl nav sasniedzis 14 gadu vecumu.

Jāpiebilst, ka Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki 2016. gadā jau ir veikuši 53 pārrunas ar audzēkņiem pēc izglītības iestādes uzaicinājuma. Papildus tam ir saņemts 91 pieteikums par skolas neapmeklēšanu un 9 iesniegumi par vardarbības gadījumiem skolā.

Lasi vēl