Divi iedzēruši vīrieši iedomājās, ka varēs nozagt šā zemnieka traktoru… Tagad viņiem klājas smagi!

0 Komentāru
Divi iedzēruši vīrieši iedomājās, ka varēs nozagt šā zemnieka traktoru… Tagad viņiem klājas smagi!

Ja ņem, tad ņem visu, ko var panest, un pat to, ko nē. Divi iedzēruši vīri apzaguši bijušā darba dēvēja zemnieku saimniecību Aizkrauklē un zagto mantu pārvietojuši ar vienu no saimniecības traktoriem. Cik tālu viņi tika?

Mēdz teikt, ka iereibušam cilvēkam drosme rodas dubultā. Tieši tā sanāca diviem kungiem Aizkrauklē, kas brīvdienās, cilājot stiprās dziras glāzes, drosmi sadzērušies tik daudz, ka dzimusi ideja veikt zādzību. Zemnieku saimniecības Dārznieki īpašnieks Raimonds, kā ierasts, agri no rīta kopā ar sievu atbrauca uz darbu, lai slauktu govis.

Darbi ritējuši kā vienmēr, bet pēc pāris stundām vīrietis konstatējis, ka no kabineta pazudis maks, kurā atradušies ap 100 eiro. Brēku vēl necēlis, bet, par nožēlu, nozagto mantu saraksts audzis plašumā. Bez pēdām pazuduši arī traktortehnikas dokumenti, traktoru un darbnīcas atslēgas un beigu beigās jaunākais no saimniecības traktoriem – 35 000 vērtais John Deere 6320.

Kā saka Raimonds, zagļi bijuši kā kūmiņi, kas tikuši vistu kūtī. Ņēmuši visu, ko var paņemt, pat sīknaudu no maka līdz pēdējai kapeikai. Sākumā gan vīri plānojuši nozagt tikai dīzeļdegvielu, bet to sazagušies tik daudz, ka galu galā bijis nepieciešams arī auto, ar ko degvielu transportēt. Kungi mēģinājuši iedarbināt vairākus traktorus, nemaz neprotot tos vadīt. Trīs lietas, labas lietas. Trešo iemēģināto spēkratu spējuši iekustināt. Lāgā gan nav gājis, jo pa ceļam iestūrējuši stabā un to sabojājuši.

Foto

Savas pēdas zagļi nav slēpuši. Pie saimniecības nometuši tukšas alus pudeles un cigarešu paciņu. Raimonds pat zina, ka tādu cigarešu marku viņa strādnieki nepīpē, bet nebija domājis, ka vienam no zagļiem reiz devis darba vietu un pat nācis pretī, reizēm atļaujot nakšņot saimniecības telpās.

Konflikts starp Raimondu un bijušo strādnieku neesot bijis. Darba attiecības beigušās brīdī, kad nu jau pieķertais garnadzis vairs nav strādājis kā nākas. Zemnieku saimniecībā nav ierīkota signalizācija vai kādi citi drošības līdzekļi. Viss tiek turēts aiz atslēgas, un sētā ganās divi draudzīgi sargsuņi. 20 gadu laikā šī sistēma darbojusies bez problēmām.

Zagļi pēc zādzības savu jauniegūto mantu pa zemes ceļiem aizdzinuši līdz pat Jumpravai, kur to draugu kompānijā iesvētījuši. Prieki bija neilgi, jo drīz vien policija iereibušos vīriešus atrada un apcietināja. Ansis, kas dzīvo mājā, pie kuras lustīgais svinētāju pulciņš līksmoja, priecājas, ka kopā ar vīriem nav dzēris un arī nav ticis pie nepatikšanām.

Video

0 Komentāru