Diennakts laikā no Rīgas ūdenstilpnēm izcelti septiņi nelegāli zvejas tīkli

0 Komentāru
Diennakts laikā no Rīgas ūdenstilpnēm izcelti septiņi nelegāli zvejas tīkli
FOTO: LETA

Vakar, 27. septembra naktī, Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, veicot rūpnieciskās zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, Sarkandaugavas upē pamanīja un izcēla zvejas tīklu “televizors”, atklāj Rīgas pašvaldības policija. 

Nelegālais zvejas rīks bija ievietots perpendikulāri krastam, nostiprināts ar atsvaru un piesiets ar auklu pie krasta. Tīkla garums bija 1,5 metri, platums – 1 metrs. Tīklā zivju nebija.

Policija atklāj, ka turpinot ūdenstilpņu pārbaudes, Daugavā pamanīti vēl četri nelegāli zvejas tīkli – murdi, kuri bija ievietoti perpendikulāri krastam, nostiprināti ar atsvaru un piesieti ar auklu pie piestātnes. Divu murdu garums bija 1,2 metri, diametrs – 50 centimetri, pārējo divu murdu garums – 50 centimetri, diametrs – 20 centimetri. Arī šajos murdos zivju nebija.

Savukārt naktī uz 28. septembri, apsekojot Hapaka grāvi, pamanīts vēl viens nelegāls zvejas tīkls – “televizors”. Arī šajā gadījumā tīkls bija ievietots perpendikulāri krastam, nostiprināts ar atsvaru un piesiets pie laivu piestātnes ar auklu. Tīkla garums bija 1.5 metri, bet platums – 1 metrs. Zivis tajā netika konstatētas.

Kārtības sargi dodoties atpakaļ uz dežūrdaļu, Hapaka grāvī pamanīja vēl vienu rūpīgi noslēptu zvejas tīklu. Pārbaudot tīklu, tajā pamanītas 22 dažādu sugu zivis, kuras atlaistas atpakaļ ūdenī. Nelegālā tīkla garums bija 100 metru, bet platums – 1,5 metri.

Visos gadījumos nelegālie zvejas tīkli konfiscēti un uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

0 Komentāru