Dienestiem nākas uzlauzt durvis: bezatbildīga mamma atstāj dzīvoklī 2 gadus vecu bērniņu

Komentāri
Dienestiem nākas uzlauzt durvis: bezatbildīga mamma atstāj dzīvoklī 2 gadus vecu bērniņu
LETA

Maza bērna kliedzieni naktī uzmodinājuši daudzdzīvokļu nama iedzīvotāju, kas satraukti zvanījuši likumsargiem. Atklājās, ka divus gadus vecs bērniņš dzīvoklī tika pamests bez vecāku uzraudzības…

Pēc sievietes zvana policisti nekavējoties devās uz norādīto adresi, kur sastapa izsaucēju, kura pastāstīja, ka dzīvokli īrējot jauna sieviete, kurai ir aptuveni divus gadus veca meita.

Bērns trīs stundas kliedzis pēc mātes un dauzījis dzīvokļa durvis, tāpēc sieviete nolēmusi ziņot policijai.

Kārtības sargi devās uz norādīto dzīvokli, kur apstiprinājās izsaucējas sniegtā informācija. Policisti klauvēja pie durvīm, taču tās neviens neatvēra. Meitenīte turpināja raudāt, tāpat ar viņu neizdevās nodibināt sarunu.

Izsaucēja pastāstīja, ka bērns bez vecāku uzraudzības nav atstāts pirmo reizi, proti, šovasar meitenīte atstāta bez pieaugušo uzraudzības centusies izkāpt pa dzīvokļa logu.

Toreiz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki caur logu bērnu izcēla no dzīvokļa.

Apsekojot ēku, konstatēts, ka visi logi ir aizvērti. Uz notikuma vietu izsaukta Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Ierodoties dienestiem, pieņemts lēmums uzlauzt dzīvokļa durvis. Iekļūstot dzīvoklī, sastapta meitenīte, kura, ieraugot policistus, pārtrauca raudāt un sāka smaidīt. Bērns nodots mediķiem, kuri pēc medicīniskās apskates konstatēja, ka hospitalizācija meitenītei nav nepieciešama.

Ņemot vērā, ka ar bērna māti nebija iespējams sazināties, pieņemts lēmums bērnu nogādāt drošā vidē, krīzes centrā. Dzīvokļa durvis aizzīmogotas.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai. Tāpat par notikušo informēta Rīgas Bāriņtiesa.

Lasi vēl